Klinika OAZA
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 2.jpg
Klinika Oaza
87-850 Choceń
Ługowiska 1
tel.: 054 233 70 70
kom.: 883 95 70 70 24H
kom.: 725 18 70 70
kom.: 530 18 70 70
e-mail: info@osrodek-oaza.pl

Jesteśmy w centrum Polski!

Dogodny dojazd z każdego miejsca w kraju!

 

osrodekoaza.pl


Ambutrans - transportymedyczne.plCena w ofercie ratalnej od 13,50zł dziennie
Zadzwoń i zarezerwuj:
725 18 70 70

Uzależnienie od Internetu i komputera – skuteczna terapia behawioralno-poznawcza

Obecnie spędzamy coraz więcej czasu online, korzystając zarówno z komputera, jak i z Internetu, w różnego typu urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet). Nałóg uzależnienia od komputera i gier komputerowych rozwija się podstępnie, zaliczając się do tzw. uzależnień behawioralnych, podobnie jak chorobliwe oddawanie się grom hazardowym. Co interesujące, podatność na uzależnienie od tego typu sprzętów: laptopów, urządzeń stacjonarnych i mobilnych, gier komputerowych oraz korzystania z sieci, występuje nie tylko wśród młodzieży, ale i u osób w dojrzałym wieku.

Internet chorobliwie wpływa na osoby, które nie potrafią kontrolować czasu poświęconego na aktywność online, zaniedbując w poważnym stopniu obowiązki zawodowe lub związane ze szkołą, a przy tym ryzykując utratę ważnych relacji. Sieć może stanowić wirtualne miejsce ucieczki od pojawiających się w realnym życiu problemów oraz swoistego, chwilowego odreagowania pogorszonego samopoczucia, jednak brak własnej kontroli nad ilością czasu online prowadzi do pojawienia się uzależnienia, a w konsekwencji – pogłębienia nałogu.

Jeśli chodzi o nastolatków i młodych ludzi, osoby te – w przypadku kłopotów w relacjach z najbliższym otoczeniem oraz z potrzeby odreagowania niepowodzeń, nierzadko uciekają w wirtualny świat gier lub, analogicznie do problemów z hazardem u dorosłych, poprawiają sobie samopoczucie, grając codziennie przez wiele godzin w gry komputerowe. Młody człowiek potrafi doskonale zamaskować przed zapracowanymi rodzicami, pojawiający się problem uzależnienia od komputera i internetu, usiłując znaleźć rozmaite usprawiedliwienia dla nadmiaru czasu spędzanego w sieci.

Uzależnienie od Internetu można wyleczyć

Oferta Ośrodka OAZA bazuje na kompleksowej psychoterapii, w tym behawioralnej. Osoba uzależniona, która się do nas zgłosi, będzie w stanie dotrzeć do przyczyn rzeczywistych trudności, leżących u podstaw pojawienia się nałogu, a w końcu – w konstruktywny sposób zmierzyć się z tymi problemami. Kuracjusze poznają w trakcie terapii uzależnień swoje mocne strony oraz udoskonalą umiejętności społeczne, które zamiast bycia online, będą im pomocne w przetrwaniu trudnych chwil. Dodatkowo, przez rok po zakończeniu terapii stacjonarnej w Ośrodku OAZA, proponujemy regularne sesje podtrzymujące, mające na celu zwalczenie ryzyka pojawienia się nawrotu uzależnienia od gier komputerowych i internetu.

Jeśli podejrzewasz u siebie bądź u bliskiej Ci osoby symptomy uzależnienia od komputera, gier czy też internetu – zgłoś się do nas. Nasi doświadczeni specjaliści postawią kompetentną diagnozę oraz zaoferują profesjonalne wsparcie.