Blog

Film dokumentalny dla TVN o uzależnianiu od komputera i gier komputerowych
25 lipca 2019
Jak to się zaczyna? Problemy z koncentracją, senność ,odizolowanie się od innych, zaniedbywanie swoich obowiązków na rzecz korzystania z komputera, agresja mogą być oznakami, że przestajemy kontrolować czas spędzony przed komputerem. Komputer i gry mogą jawić się jako jedyne bezpieczne miejsce ucieczki od tego, co boli. Dotyczy to przede wszystkim dzieci i młodzieży. Tematem uzależnienia… Read more »
Jak objawia się alkoholizm? Niepowszechne oznaki świadczące o problemie
22 lipca 2019
Alkoholizm to choroba, która może objawiać się na różne sposoby. Niektóre są bardziej czytelne i łatwo je dostrzec już na samym początku pojawienia się problemu. Inne mają charakter ukryty. Często nie są zauważane zarówno przez chorego, jak i jego bliskich nawet przez kilka lat. Uzależnienie może mieć bowiem różne fazy. Nie zawsze jest tak, że schorzenie… Read more »
Jakie choroby współwystępują z alkoholizmem?
15 lipca 2019
Problem dotyczący uzależniania od alkoholu jest niezwykle niebezpieczny. Jako chory masz trudność z odstawieniem używki i podporządkowujesz jej całe swoje życie, przez co pojawia się patologia społeczna w rodzinie i zaniedbywanie pracy, czy szkoły. Nadużywanie etanolu znacznie osłabia organizm, niszczy narządy, upośledzając ich pracę, prowadząc do poważnych kłopotów zdrowotnych. Nieleczony nałóg w efekcie może być przyczyną śmierci. I nie chodzi… Read more »
Czy da się szybko i skutecznie odstawić alkohol?
10 lipca 2019
Jeżeli czytasz ten artykuł, to zapewne masz problem z alkoholem lub któryś z Twoich bliskich jest zniewolony przez tę używkę i zamierzasz temu przeciwdziałać. To dobrze. Właśnie wykonałeś pierwszy, najważniejszy i zarazem najtrudniejszy krok w walce z nałogiem. Świadomość problemu i chęć jego zwalczenia to kluczowy element leczenia oraz początek drogi, która Cię czeka. Musisz… Read more »
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej

Partnerzy