Blog

Jakie uzależnienia leczy ośrodek dla młodzieży?
19 września 2019
Problem uzależnień wśród młodzieży to coraz częstsze zjawisko i wbrew pozorom nie dotyczy wyłącznie narkomanii. Po pomoc do specjalistów zgłaszają się bowiem rodzice, których dzieci nadużywają leków, dopalaczy, bądź nadmiernie korzystają z Internetu czy komórki. W przypadku młodych ludzi leczenie uzależnień zwykle odbywa się w specjalistycznych placówkach. Warto wiedzieć, z jakimi nałogami ośrodek odwykowy dla… Read more »
Odwyk dla nieletnich narkomanów – jak przebiega?
15 września 2019
Uzależnienie się dziecka od narkotyków to dla rodziców prawdziwy cios. Wielu z nich nie ma innego wyjścia, jak wysłać je na odwyk dla nieletnich. Choć umieszczenie dziecka w ośrodku wydaje się zbyt brutalnym rozwiązaniem, zwykle jest jedyną szansą na skuteczne wyrwanie młodego człowieka z nałogu. Zamiast zamartwiać się, co spotka dziecko podczas takiej terapii, lepiej poznać… Read more »
Obóz odwykowy od komputera – dlaczego warto wysłać na niego uzależnione dziecko?
10 września 2019
Wysłanie dziecka na obóz odwykowy od komputera wielu rodzicom wydaje się zbędne. W dobie wszechobecnej elektroniki trudno im zrozumieć sam problem uzależnienia. Tymczasem dotyka ono coraz więcej młodych ludzi. Przez nałogowe granie w gry komputerowe bądź surfowanie w Internecie rujnują sobie zdrowie, relacje z rówieśnikami i szanse na dobrą edukację. Zanim skutki nałogu staną się niemożliwe do… Read more »
Jakie są objawy uzależnienia od telefonu komórkowego u najmłodszych?
04 września 2019
Zbyt częste korzystanie ze smartfona to powszechny problem, jednak najbardziej widoczne jest uzależnienie od telefonu komórkowego u dzieci i młodzieży. Z wielu raportów wynika, że co najmniej 80% dzieci do 14. roku życia ma własny aparat, a wśród starszej młodzieży odsetek ten przekracza już 95%. Korzystanie z niego przez najmłodszych stało się tak intensywne, że… Read more »
Leczenie farmakologiczne, a terapia uzależnienia. Co warto wiedzieć?
23 sierpnia 2019
Alkoholicy, którzy trafiają do ośrodków dla osób uzależnionych, w pierwszej kolejności najczęściej odbywają detox, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. Oprócz usunięcia szkodliwych substancji, będących efektem nadużywania substancji psychoaktywnych, uzupełniane są także elektrolity, witaminy, sole mineralne. Wzmocniony fizycznie pacjent, u którego udało się zapanować nad fizycznym przymusem picia czy zażywania innego środka odurzającego, może podjąć dalsze leczenie… Read more »
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej

Partnerzy