Blog

Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.
Alkoholizm u kobiet – czym się wyróżnia?
15 marca 2022
Tak się przyjęło, że picie bardziej „przystoi” mężczyznom niż kobietom. To panowie częściej chwalą się mocną głową. Oni też mają zwyczaj pić w towarzystwie. Stąd też niekiedy może się wydawać, że panie są mniej podatne na alkoholizm. Rzeczywistość okazuje się zgoła inna, przy czym płeć piękna pije inaczej. Mniej agresywnie, z reguły w samotności…
Jak przygotować się na odwyk alkoholowy? Odpowiadamy!
02 marca 2022
Odwyk alkoholowy, czyli leczenie stacjonarne w zamkniętym ośrodku odwykowym trwa najczęściej 8 tygodni. Gdy zbliża się termin rozpoczęcia terapii, naturalnie pojawia się pytanie: Co zabrać ze sobą? W tym wpisie znajdziesz praktyczną ściągę, która ułatwi Ci pakowanie. Zobacz, co dokładnie przyda Ci się podczas pobytu w klinice uzależnień!
Strach przed odwykiem. Skąd się bierze? Jak z nim walczyć? Cz. 2
18 lutego 2022
Co powoduje, że boimy się odwyku? Najczęściej są to przypadkowo zasłyszane opinie, a po części też własne wyobrażenia o pobycie w zamkniętym ośrodku odwykowym. Zarówno jedne, jak i drugie mocno rozmijają się z rzeczywistością. W tym wpisie po raz kolejny zmierzymy się z najpowszechniejszymi mitami na temat stacjonarnej terapii uzależnień.
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów w ramach terapii

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej