Blog

Metody leczenia alkoholizmu
21 stycznia 2019
Chorobę alkoholową w Polsce leczy się różnymi metodami. Niektórym wystarcza terapia ambulatoryjna, inni muszą iść na odwyk w zakładzie zamkniętym. Część alkoholików powraca do trzeźwości dzięki samej psychoterapii, u innych trzeba dodatkowo wprowadzać farmakologię, aby pomóc osiągnąć ten efekt. Poradnia lub oddział O tym, gdzie ostatecznie powinien trafić alkoholik, decyduje diagnoza specjalisty. Gdy potrzebny jest… Read more »
Uzależnienie – choroba rodząca się w mózgu
18 stycznia 2019
Alkohol, seks, narkotyki, lekarstwa, hazard, zakupy, internet – uzależnić się można od każdej z tych rzeczy. Nieważne co to jest – mechanizm działania w każdym przypadku jest takim sam. Chodzi przede wszystkim o subiektywne poczucie przyjemności i satysfakcji. Apetyt rośnie w miarę jedzenia W mózgu każdego człowieka znajduje się tzw. układ nagrody, czyli coś na… Read more »
Patologiczna podejrzliwość – osobowość paranoiczna
13 stycznia 2019
Na co dzień nie ufa nikomu, jest podejrzliwy i wrogo nastawiony. Człowiek posiadający osobowość paranoiczną, uważa, że nawet jego najbliżsi nie są szczerzy wobec niego, a jeśli ma partnera, to jest w stanie stale podejrzewać go o niewierność. Jedno z zaburzeń osobowościowych Osobowość paranoiczna zaliczana jest do zaburzeń osobowościowych. Nawet osobom zdrowym zdarza się być… Read more »
Tanatofobia – lęk przed śmiercią
08 stycznia 2019
Choć śmierć jest rzeczą nieuniknioną w życiu każdego z nas, to jednak oswojenie się z tą nieuchronną perspektywą nie jest dla wszystkich takie proste. Obawa przed nią może być czasami na tyle silna, że osoba, którą ją odczuwa, wymaga wręcz specjalistycznego leczenia. Takie zjawisko ma nawet swoją nazwę. To tanatofobia, czyli lęk przed śmiercią. U… Read more »
Nienawiść – gdy kumulują się negatywne emocje…
04 stycznia 2019
Intensywna kombinacja negatywnych emocji – tak można zdefiniować nienawiść. Zna ją pewnie większość z nas. Może pojawić się w stosunku do konkretnej osoby lub grupy osób. Możemy ją także żywić w stosunku do czegoś. Z reguły łączy się z pragnieniem, aby obiektowi naszej nienawiści stało się coś złego. Jest stanem emocjonalnym, który zazwyczaj skrywamy. Bardzo… Read more »
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej

Partnerzy