Blog

5000 ZŁ TYLKO DO ŚWIĄT
Terapia rodzinna – kiedy jest potrzebna?
04 grudnia 2018
Problemy i konflikty w rodzinie to rzeczy, które zdarzają się w wielu domach. Gdy kłopot ma jeden z domowników, negatywnie wpływa na innych. Stąd właśnie powstają nieporozumienia, które im dłużej trwają, tym bardziej osłabiają więzy rodzinne. Gdy najbliższym członkom rodziny nie udaje się samodzielnie poradzić sobie z problem, wówczas warto skorzystać z takiej formy pomocy… Read more »
Opium – historia jednego z najstarszych narkotyków
04 grudnia 2018
Wysuszony sok z niedojrzałych makówek maku lekarskiego znany był już w czasach starożytnych. W ówczesnej Grecji, Persji oraz Egipcie, Indiach, Chinach i Rzymie opium wykorzystywano do celów leczniczych i rytualnych. Było środkiem znieczulającym, działającym przeciwbólowo oraz odurzającym. Od mleczka do suszu Opium produkuje się z mleczka (soku) makowego, czyli płynnej substancji, jaka znajduje się w… Read more »
Osobowość z pogranicza – kim jest taka osoba?
04 grudnia 2018
Towarzyszą im sprzeczne idee i uczucia. Tak często modyfikują swoje zachowanie, że trudno za nimi nadążyć. Osobowość borderline, czyli z pogranicza to taka, którą trudno jednoznacznie zdefiniować. Pacjentami, u których została zdiagnozowana, szargają często sprzeczne uczucia. Z jednej strony potrzebują bliskości, a z drugiej się jej boją, jak i tego, że zostaną skrytykowani lub odrzuceni.… Read more »
Mizofonia – gdy dźwięki wywołują nawet agresję
03 grudnia 2018
Gwizdanie, przełykanie śliny, szuranie, płacz dziecka, tykanie zegara, miauczenie kota za oknem, cieknąca woda z kranu i inne odgłosy jednym wydają się całkiem naturalne, a u innych wywołują stany lękowe, agresję, złość albo panikę. Są bowiem tacy, którzy cierpią na nadwrażliwość na dźwięki, czyli mizofonię. Bodźce dźwiękowe, które drażnią Przyczyn nadwrażliwości można doszukiwać się już… Read more »
Córki alkoholików – jakich szukają partnerów?
01 grudnia 2018
Często mówi się, że jeśli ktoś miał rodzica czy rodziców z problemem alkoholowym, to jego przyszłość może ułożyć się w podobny sposób. Oznacza to, że albo sam popadnie w nałóg, albo będzie szukał partnera życiowego podobnego do rodzica. Czy rzeczywiście tak zawsze jest? Ojciec (nie)obecny Patrząc na to, jak się zachowuje w życiu codziennym tata,… Read more »
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej

Partnerzy