Blog

Co należy zrobić, kiedy osoba uzależniona prosi cię o pomoc?
23 grudnia 2022
Uzależnienie od alkoholu, które trwa latami to przyczyna pogorszenia stanu zdrowia fizycznego i psychicznego oraz relacji międzyludzkich. Walka z tego typu uzależnieniem jest czasochłonna i w zaawansowanych przypadkach wymaga specjalistycznej pomocy. Dowiedz się, jak wspierać osobę uzależnioną oraz jak nakłonić ją do podjęcia leczenia.
Nastolatek uzależniony od gier online. Jak mu pomóc?
16 grudnia 2022
Jesteś rodzicem dziecka, które przesiaduje całymi dniami przed komputerem? Świat wirtualny często pochłania nastolatków i utrudnia im zdrowe funkcjonowanie. Granica między codziennymi aktywnościami online a nałogiem bywa bardzo cienka. Przedstawiamy najczęstsze objawy uzależnienia od Internetu oraz metody rozwiązywania tego problemu.
Stres i sięganie po używki. Jak tego uniknąć?
22 listopada 2022
Stres stanowi zupełnie naturalną reakcję organizmu na bodźce psychiczne lub fizyczne. W nadmiarze może być jednak szkodliwy. Ludzie zestresowani często uciekają od problemów, zaglądając do kieliszka lub zażywając narkotyki. Jak radzić sobie ze stresem bez konieczności sięgania po substancje psychoaktywne? Przeczytaj!
Czy rozwód może doprowadzić do autodestrukcyjnych zachowań?
15 listopada 2022
Zakończenie związku małżeńskiego wiąże się z wieloma życiowymi zmianami. Rozwód wpływa na funkcjonowanie całej rodziny i zostawia trwałe ślady w psychice każdego jej członka. Czy rozstanie partnerów może prowadzić do autodestrukcyjnych zachowań? Czy skorzystanie z pomocy oferowanej przez ośrodek leczenia uzależnień i współuzależnień to dobry pomysł?
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów w ramach terapii

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej