Co należy zrobić, kiedy osoba uzależniona prosi cię o pomoc?Temat uzależnienia to bardzo trudna kwestia, która wymaga merytorycznego przygotowania. Odpowiednia rozmowa i podejście pozwoli na udzielenie pomocy oraz podjęcie terapii. Dużo łatwiej jest, gdy osoba uzależniona sama zdaje sobie sprawę z problemu i prosi o pomoc najbliższe osoby. Skierowanie jej do specjalistycznego ośrodka to najlepszy krok. Jeśli zastanawiasz się, jak konkretnie powinna wyglądać rozmowa z osobą uzależnioną oraz jak wybrać najlepsze leczenie — poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych kwestii.

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Osoby uzależnione często nie widzą prawdziwego problemu wynikającego z nałogu, zaprzeczając uwagom swoich bliskich i negując ich zdanie. Właściwa interwencja i merytoryczna rozmowa to klucz do sukcesu, który pozwoli na skierowanie chorego do miejsca, jakim jest prywatna klinika uzależnień. W wielu przypadkach każda rozmowa zaczynająca temat uzależnienia jest powodem do kłótni, dlatego tak ważne jest jej odpowiednie przeprowadzenie. W wielu przypadkach niezbędne jest podjęcie specjalistycznego leczenia, które pozwoli na uświadomienie osobie uzależnionej wymiaru problemu. Profesjonalne terapie przeprowadzane przez doświadczony zespół umożliwiają pokonanie trudów i powrót do normalnego życia.

Rozmowa z osobą uzależnioną

Temat uzależnienia jest niezwykle trudny dla obu stron. Jeśli planujesz rozpoczęcie rozmowy, nakłaniającej do leczenia — niezbędne będzie przygotowanie i wiedza. Możesz skorzystać z informacji dostępnych w internecie, które z łatwością znajdziesz między innymi na stronach profesjonalnych klinik. Rozmowa powinna opierać się na przeanalizowaniu uzależnienia i tego, na czym ono polega. Istotne jest również poruszenie kwestii, dotyczących jego negatywnego wpływu na zdrowie i relacje z otoczeniem. Podczas dialogu, należy poruszyć również kwestie działań, które pomogą zwalczyć uzależnienie. Przeprowadzenie rozmowy będzie wymagać od Ciebie spokoju i opanowania. Chłodne podejście pozwoli wyeliminować ryzyko kłótni. Dużą rolę w powodzeniu interwencji odgrywa również czas. Najlepiej, jeśli poruszenie tematu odbędzie się w momencie, gdy osoba uzależniona jest w pełni świadoma i nie miała kontaktu z używkami.

wsparcie

Profesjonalne leczenie uzależnienia

Leczenie uzależnienia od używek w wielu przypadkach wymaga pomocy specjalistów. Dobrym rozwiązaniem jest prywatna terapia, która zagwarantuje obiektywne podejście do problemu i sprawdzone metody leczenia. Osoby uzależnione skierowane do tego typu placówek otrzymują nową szansę i będą w stanie zmierzyć się z życiem w trzeźwości. Ze względu na różny etap choroby, kluczem do sukcesu jest opracowanie indywidualnej terapii. Sprawdzone i doświadczone prywatne kliniki uzależnień oferują profesjonalne podejście i pomoc w zrozumieniu choroby oraz jej skutków. Kompleksowe podejście poprzez detoks i terapię umożliwi przyniesienie trwałych efektów. Niezależnie od rodzaju uzależnienia prywatne ośrodki tego typu oferują zajęcia indywidualne, grupowe i autorskie programy leczenia. W przypadku alkoholizmu i narkomanii leczenia odbywają się zazwyczaj w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest odtrucie organizmu, drugim — praca terapeutyczna ze specjalistami i psychoterapeutami.

Jak wspierać osobę uzależnioną?

Walka z nałogiem to bardzo obciążająca psychicznie kwestia dla osoby uzależnionej. W tym czasie niezbędne jest wsparcie, cierpliwość i zrozumienie przez osoby najbliższe. Cenną wskazówką jest także unikanie spotkań, imprez i wydarzeń, które mogą prowokować i mieć wpływ na rozwój nałogu. Warto doceniać każdy, nawet najmniejszy krok w walce z uzależnieniem i towarzyszyć w momentach załamania.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień: zwróć się do nas

Profesjonalna i prywatna terapia uzależnień to gwarancja odpowiedniego i indywidualnego podejścia oraz skutecznego rozwiązania problemu. Jeśli szukasz odpowiedniego ośrodka — odwiedź naszą stronę klinika.osrodek-oaza.pl. Mamy wieloletnie doświadczenie i sprawdzone programy autorskie, które umożliwiają pokonanie alkoholizmu, narkomanii, uzależnienia od hazardu, komputera i dopalaczy. Na naszej stronie znajdziesz szczegółowe informacje, dotyczące terapii, które pomogą Ci w podjęciu decyzji i skierowaniu osoby uzależnionej.

Sprawdź więcej:


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |