Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Co po detoksie? Najlepiej odwyk.



Walkę z uzależnieniem warto zacząć od detoksu – samotne pokonywanie nałogu może okazać się zbyt ciężkie dla wielu osób, jednak istniejące powszechnie ośrodki stanowią wielkie wsparcie w tej nierównej walce. Podczas detoksu warto pamiętać o uzupełnianiu niedoborów w organizmie płynami i witaminami, które z pewnością wzmocnią ciało. Detoks nie jest przyjemnym przeżyciem, wiąże się ze zmianami w organizmie, które wpływają na samopoczucie kuracjusza i jego stan fizyczny. W takich przypadkach warto wesprzeć się pomocą ośrodków, które mając na stanie zaplecze medyczne, uśmierzają ból i pomagają przejść ten proces jak najłagodniej.

Kolejnym etapem walki z nałogiem – zarówno alkoholizmem, narkomanią, jak i każdym innym – jest odwyk. Jego efekty są zauważalne tylko, kiedy uzależniona osoba sama pragnie wyjść z nałogu. Przymusowe terapie często kończą się fiaskiem, jednak i w tych przypadkach da się pokonać uzależnienie i powrócić do dawnego, normalnego życia. Zauważenie u siebie problemu i zgłoszenie się po pomoc to jedne z najtrudniejszych decyzji jakich podejmują się uzależnieni, jednak są one dobrym początkiem do pokonania nałogu i wyjścia z opresji.

Standardowy odwyk w placówkach narodowych trwa od 6 do 8 tygodni, jednak udowodnione jest, że dłuższa, dwumiesięczna terapia ma stosunkowo lepszy wpływ na kuracjusza i dużo łatwiej jest mu powrócić do normalnego życia bez uzależnienia. Odwyk polega nie tylko na odtruciu i detoksie – są on pierwszym krokiem, który nie tylko oczyszcza ciało, ale także i umysł. Drugim krokiem jest podjęcie się rozmowy na temat życia, na temat uzależnienia, problemu. Ponadto dostrzeżenie wszelkich zmian jakich dokonało uzależnienie w naszym zachowaniu sprawia, że terapia zaczyna przynosić coraz lepsze efekty.

Podczas terapii przeprowadzane są także rozmowy i spotkania z innymi uzależnionymi znajdującymi się w podobnej sytuacji. Rozmowy z osobami o podobnych problemach dodają siły i wiary we własną moc do walki z nałogiem. Ważnym elementem są także pełne szczerości rozmowy z psychologami, z personelem ośrodków, którzy nie mydlą oczu i pokazują rzeczywistość nałogowca taką jaką jest i jakiej on sam nie był w stanie dostrzec. Nieprzekłamana, pełna prawdy treść dociera do uzależnionej osoby ze zdwojoną siłą.

Ostatnim etapem terapii jest powrót do rzeczywistości – nie zawsze prosty, jednak zdobyta siła i ukazane błędy przeszłości pozwalają dawnemu nałogowcowi na odzyskanie nowego życia. Wsparcie rodziny, bliskich i personelu ośrodka, w którym był leczony potrafią bezterminowo pomóc w permanentnym zapomnieniu o nałogu.


    Skontaktuj się z Nami

    A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


    Opinie Klientów

    Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


    Wojtek
    Gwiazdka z oceną

    Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


    Weronika
    Gwiazdka z oceną

    W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


    Kaya
    Gwiazdka z oceną

    Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


    Paweł
    Gwiazdka z oceną

    Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


    Zofia
    Gwiazdka z oceną

    Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


    Przemysław
    Gwiazdka z oceną

    Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


    Paweł
    Gwiazdka z oceną

    Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


    Mariola
    Gwiazdka z oceną