Terapia od 8500 zł za MSC + 1 miesiąc gratis
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Flakka – narkotyk zombiePod jego wpływem człowiek staje się agresywny, dysponuje ponadprzeciętną siłą i jest odporny na ból. Cechuje go też kompletny brak samokontroli. Flakka to bardzo niebezpieczny narkotyk, który człowieka zmienia się w „zombi”. Produkuje się go ze związku o nazwie alfa-PVP (α-Pirolidynopentiofenon), chemicznej substancji, jaką kiedyś dodawano do soli kąpielowych, pod względem chemicznym zbliżoną do amfetaminy.

Porozmawiajmy – Zadzwoń do nas

Nienaturalne zombi

Wygląda jak kolorowy żwir, który wsypuje się na dno akwarium. Flakkę można wciągać przez nos, palić, podawać dożylnie lub połykać. Po zażyciu daje efekty podobne do tych, co amfetamina. Działa stymulująco, euforycznie i empatogennie. Pod wpływem flakki pojawia się stan:

 • euforii,
 • bezsenności,
 • podwyższonej czujności,
 • pobudzenia ruchowego,
 • większej empatii,
 • otwarcia emocjonalnego.

Po zażyciu narkotyku słabnie motoryka mięśni – ludzie zaczynają przemieszczać w spowolnionym tempie, dziwnie powykrzywiani oraz zachowywać się agresywnie. Zmieniają się w nienaturalnego „zombi” (potwory z horrorów), który dysponuje nadludzką siłą i w żaden sposób nie można go kontrolować. Flakka prowadzi do nienormalnych zachowań, uczucia silnego lęku, paranoi i halucynacji. Ma znacznie silniejsze od kokainy właściwości znieczulające. Podczas napadów psychozy, taka osoba często zdziera z siebie ubranie, wybiega na ulicę, ucieka przed wyimaginowanym zagrożeniem, w rzeczywistości stanowiąc je nie tylko dla siebie i innych. Pod wpływem adrenaliny odznacza się bowiem ogromną siłą. Flakka sprawia, że osoba, którą ją zażyła, jest przekonana, że jest kimś lub czymś innym.

Chemiczne reakcje w mózgu

W momencie, kiedy narkotyk przestaje działać, człowiek, który go zażył, odczuwa zmęczenie lub depresję. Często amatorzy substancji psychoaktywnych sięgają wówczas po kolejną dawkę, aby pozbyć się złego samopoczucia. I tak rozpoczyna się łańcuszek uzależnienia. Flakka może również zmieniać działanie reakcji chemicznych w mózgu, czyli prowadzić do tego, aby sięgać po coraz większe dawki, aby być na takim samym haju, jak wcześniej.

Od powikłań wielonarządowych do śmierci

Przedawkowanie lub zmieszanie dopalacza z innymi substancjami psychoaktywnymi może wywołać różne powikłania wielonarządowe, zaburzenia kardiologiczne i neurologiczne. W przypadku dużych dawek flakki możliwe jest wystąpienie wysokiej gorączki, a skutkiem podwyższonej temperatury z kolei może być uszkodzenie nerek i tkanki mięśniowej. Zdarzają się także przypadki popełnienia samobójstwa. Jeśli po ubezwłasnowolnieniu osoby, która zażyła tę substancję, nie zostaną podane odpowiednie leki, może nawet dojść do zgonu.
Środek ten od 2015 r. jest w Polsce zaliczanych do nielegalnych. Zdelegalizowany został także w Chinach, gdzie odbywała się główna produkcja flakki. Nie mniej jest popularna w Anglii i innych państwach europejskich głównie z racji swojej ceny – 5 dolarów/5 euro za porcję.


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |