Terapia od 8500 zł za MSC + 1 miesiąc gratis
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Jak chronić dziecko przed uzależnieniem od Internetu?Współcześnie technologia otacza nastolatków z każdej strony. Zauważyłeś, że Twoje dziecko spędza całe dnie przed komputerem? Uzależnienie od Internetu to niezwykle częste zjawisko wśród młodych osób. Nałóg ten oddziałuje na pozostałe aspekty życia i wymaga leczenia. Rozmowa, terapia oraz odwyk to podstawowe sposoby walki o lepszą codzienność. Przeczytaj krótki artykuł i dowiedz się więcej.

Czy uzależnienie to choroba?

Każde uzależnienie jest przewlekłą chorobą ośrodkowego układu nerwowego. Niezależnie od rodzaju nałogu, stan ten niesie za sobą szereg niekorzystnych skutków i wymaga leczenia. Spędzanie większości dnia przed komputerem zaburza funkcjonowanie nastolatka, co prowadzi do zaniedbywania obowiązków oraz relacji. Warto dodać, że zdalny tryb nauczania dodatkowo utrudnia wyznaczanie granic pomiędzy konieczną a niepotrzebną aktywnością online. Z tej przyczyny kontrolowanie dziecka staje się dla rodziców niemałym wyzwaniem. Uzależnienie od Internetu wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Z pomocą przychodzi domowy odwyk lub profesjonalne leczenie w klinice.

Jak nie dopuścić by dziecko uzależniło się od Internetu?

Jak uchronić nastolatka przed tym problemem? Pierwszym krokiem może być poważna szczera rozmowa. Uświadomienie sobie zagrożeń płynących z nałogu zmotywuje was do wprowadzania zmian. Opiekun powinien również uwrażliwić młodego człowieka, że treści wrzucane do Internetu zostają tam na zawsze. Warto zatem chronić swoją prywatność oraz dbać o wizerunek. Technologia służy dzieciom w dużej mierze do podtrzymywania kontaktu z rówieśnikami. Całkowity zakaz używania telefonu może wyrządzić w życiu nastolatka wiele szkód. Świadomi rodzice często wyznaczają godzinowe limity korzystania z Internetu. Takie rozwiązanie pomaga uniknąć uzależnienia, ale nie pozbawia młodych ludzi dostępu do komunikatorów oraz niezbędnych informacji. Wdrożenie tych kilku metod skutkuje znaczną poprawą funkcjonowania bez leczenia na odwyku.

Objawy uzależnienia – ochroń przed tym swoje dzieci

Jakie są najczęstsze symptomy choroby? Wśród głównych objawów uzależnienia od Internetu można wyróżnić:

 •  zaniedbywanie obowiązków – przejawia się gorszymi wynikami w nauce, rezygnacją ze swoich pasji oraz podtrzymywania przyjaźni.
 •  nieuzasadnioną agresję lub smutek – takie zachowania wskazują na problemy z regulacją emocji. Spędzanie większości czasu w świecie wirtualnym często wywołuje huśtawki nastroju, które wymagają leczenia na odwyku.
 •  bezmyślne sięganie po telefon – scrollowanie portali społecznościowych bywa nieświadomym odruchem. Bezcelowe korzystanie z mediów to znak, że czynność ta staje się uzależnieniem.
 •  zaburzone poczucie czasu – utrata kontroli to popularne zjawisko wśród graczy. Jeśli nastolatek zarywa noce i traci kontakt z rzeczywistością, odwyk od Internetu może okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Konsekwencje uzależnienia u dzieci

Zauważyłeś u swojego dziecka powyższe objawy? Pora zacząć działać. Uzależnienie od Internetu ma realny wpływ na życie młodzieży i niesie za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Pojawienie się powyższych symptomów oznacza, że należy jak najszybciej zacząć leczenie poprzez odwyk. Do najczęściej występujących skutków nałogu zaliczamy:

 •  zaburzenia koncentracji;
 •  niską jakość snu;
 •  wady postawy (np. zanik mięśni grzbietu);
 •  bóle głowy;
 •  spadek energii.

Co więcej, długotrwałe przesiadywanie przed komputerem często spowalnia rozwój małych dzieci. Każdy młody człowiek zdobywa wiedzę o świecie poprzez doświadczanie i naśladowanie bliskich osób. Technologia może utrudnić najmłodszym funkcjonowanie offline i odebrać szanse na budowanie wartościowych relacji. Jeśli czujesz, że tracisz kontakt z bliską osobą, warto rozważyć specjalistyczne leczenie poprzez odwyk.

Prywatne leczenie uzależnień od komputera

Jesteś rodzicem dziecka, które spędza całe dnie przed komputerem? Uzależnienie od przebywania w wirtualnym świecie znacznie obniża jakość życia młodzieży. Zaniedbywanie obowiązków oraz drażliwość to tylko wierzchołek góry lodowej. Z pomocą przychodzi domowy lub profesjonalny odwyk w klinice. Leczenie uzależnienia od Internetu wymaga wiele cierpliwości i zaangażowania ze strony pacjenta. Postaw na sprawdzone metody i nie bój się prosić o pomoc!

Sprawdź więcej:


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |