Terapia od 8500 zł za MSC + 1 miesiąc gratis
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Kim jest energetyczny wampir?Choć połączenie obu tych słów brzmi to dość zabawnie, to jednak osoby, które zasługują na to miano, wcale nie kojarzą się pozytywnie. „Wysysają” bowiem z innych dobry nastrój i kumulują całą uwagę otoczenia na sobie. Warto więc umieć rozpoznawać takich osobników i wiedzieć, jak się przed nimi bronić.

Porozmawiajmy – Zadzwoń do nas

(Nie)świadome wykańczanie innych

Zdarza Ci się czasami w obecności innej osoby czuć, że nagle „słabniesz”, smutniejesz, przestajesz mieć ochotę lub nadzieję na realizację jakichś planów, zadań, które jeszcze przed chwilą nie były dla Ciebie problemem? Jeśli tak, to znaczy, że trafiłeś na wampira energetycznego. Czasami konfrontacja z nim nie musi pozbawiać nas dobrego nastroju, ale za to zawsze odbiera nam siły. Pojawić się może wówczas ból głowy, brzucha, nadmierna senność. Codzienne obcowanie z taką osobą jest z pewnością wykańczające. Zdarza się, że jest nią nawet ktoś bliski. Jeśli działa świadomie, życie z nim jest szczególnie trudno. Wówczas z premedytacją wykorzystuje swoich rozmówców, manipuluje nimi, głosi różne plotki, żąda skupienia całej uwagi na sobie.
Z kolei nieświadome wampiry energetyczne nie zdają sobie sprawę z własnego egocentryzmu i uważają się za najbardziej pokrzywdzonych. Wszystkim przypisują złe intencje i to, że chcą ich zranić.

Od aktora do narcyza

Wampira energetycznego rozpoznać można także po sposobie, w jaki doprowadza innych do zmęczenia i irytacji. Wampir-aktor zrobi wszystko, aby uzyskać akceptację i uznanie innych, ale nigdy nie dotrzyma złożonych przez siebie obietnic. Nigdy się nie denerwuje, ale za to gardzi innymi.

Wampira-apołecznego hedonistę cechuje brak poważania dla norm społecznych. Lubi imprezować, używki, a za to nienawidzi, gdy nic się nie dzieje. Kłamie, oszukuje, plotkuje, nie ma dla niego znaczenia to, co ktoś inny ma coś do powiedzenia ani czy w konsekwencji swoich słów albo czynów skrzywdzi kogoś.

Typ obsesyjno-kompulsywny wampira zawsze ma rację i czerpie satysfakcję z tego, jeśli inni się stresują. Chce mieć nad wszystkim kontrolę i nie akceptuje ludzi takich jak on. Może to być np. szef stosujący mobbing czy despotyczny rodzic.

Wampir paranoidalny jest pewien siebie i tego, co widzi i w co wierzy sam, bez względu na to, czy te rzeczy w ogóle istnieją. Wszędzie węszy teorie spiskowe i nie ufa innymi.
Narcyz to z kolei wampir z ogromnym ego i najczęściej niemający świadomości swojego negatywnego oddziaływania na innych. Obwinia innych za swoje niepowodzenia i za to, że nie może w pełni wykorzystać swojego geniuszu.

Nauczyć się żyć z wampirem …

Na wampira energetycznego nie masz co liczyć. To raczej on będzie stale wymagał tego, abyś interesował się jego samopoczuciem, motywował go, pocieszał, mówił, jaki to jest wspaniały. Tym samym właśnie „wysysa” z innych energię i doprowadza do utraty poczucia własnej wartości. Jeśli nie można z nim zerwać kontaktów (co jest najłatwiejszą metodą działania), to trzeba nauczyć się rozpoznawać go w otoczeniu (działa schematycznie) i nauczyć się zachowania, które na nas samych nie będzie się źle odbijało, a z kolei na wampira będzie skutecznie działało.


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |