Klinika

Ośrodek OAZA

Kompleksowa terapia uwalniająca od zgubnych nałogów

Jeśli poszukujecie Państwo wsparcia w walce z nałogiem, nie mogliście lepiej trafić. Prowadzimy skuteczną terapię destrukcyjnych nawyków, takich jak alkoholizm, narkomania, uzależnienie od hazardu, Internetu, od leków, jak też od seksu. Posiadamy wiele lat doświadczenia, jeśli chodzi o skuteczną terapię odwykową, w formie stacjonarnej oraz ambulatoryjnej. Wspieramy naszych podopiecznych i niczym życiodajna oaza na pustyni życiowego zagubienia, jesteśmy przystanią w drodze do ich wstrzemięźliwości.

Zależność od substancji psychoaktywnych, czy też od destrukcyjnych zachowań, może w krótkim czasie zrujnować życie zawodowe oraz osobiste osoby dotkniętej zgubnym nałogiem. Pomagamy naszym kuracjuszom odbudować wiarę w siebie i sprawiamy, że nabierają sił i motywacji do dalszych zmagań. W przypadku współuzależnienia osób bliskich zapewniamy sesje terapii rodzinnej.

Poznaj nas bliżej

Zobacz film z naszą ofertą

zobacz film
OAZA – profesjonalne centrum terapii

Wytchnienie dla ciała i ducha

Terapia proponowana przez doświadczoną i życzliwą kadrę naszego ośrodka obejmuje, w przypadku uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz dolegliwości takich jak choroba alkoholowa, kompleksowe odtrucie organizmu – detoks, a następnie intensywne oddziaływania psychoterapeutyczne. Praca nad sobą i pokonywanie własnych słabości odbywa się w komfortowych, kameralnych warunkach i w rodzinnej atmosferze.

Po zajęciach terapeutycznych kuracjusze korzystają z sauny infra-red oraz po wcześniejszy ustaleniach masażu relaksacyjnego; organizujemy także wycieczki krajoznawcze, wyjścia na basen, siłownię, do SPA, zaś dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z pełnej oferty zabiegów w położonym nieopodal sanatorium uzdrowiskowym. Pełna poprawa kondycji psychofizycznej w trakcie turnusu terapeutycznego organizowanego przez niepubliczne centrum terapii alkoholizmu i innych nałogów gwarantuje miarodajne, trwałe efekty. Co więcej, wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego z kuracjuszy – kontrakt terapeutyczny dostosowujemy do indywidualnych uwarunkowań osobowościowych i zdrowotnych danej osoby. Otaczamy naszych kuracjuszy troskliwą opieką, za którą są nam później wyjątkowo wdzięczni – zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami.

Mamy przyjemność poinformować również Państwa o zakupie karetki pogotowia przez nasz ośrodek. Dzięki temu gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz kompleksową pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia przebywających u nas podopiecznych. Ambulans, który nabyliśmy posiada wyposażenie, zgodne z aktualnymi, europejskimi standardami. Interwencja naszych lekarzy lub ratowników medycznych pozwoli pacjentom na powrót do pełni sił i kontynuajacę skutecznej walki z nałogiem.

Zobacz wizualizację 3D

Zapraszamy Państwa do zapoznania się
z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą.

Nasze Centrum Terapii OAZA znajduje się w centrum Kujaw

W samym sercu Polski

Nasz ośrodek posiada wyjątkowo dogodną lokalizację – miejscowość Choceń znajduje się nieopodal Włocławka. Lokalizacja w pobliżu dróg krajowych nr 1 (Gdańsk-Katowice) oraz nr 2 (Warszawa-Poznań) jest komfortowym połączeniem komunikacyjnym, zarówno dla przybywających do nas pacjentów, jak i przyjeżdżających w odwiedziny osób bliskich. Aby ułatwić naszym przyszłym podopiecznym dojazd do Centrum Terapii, proponujemy im odbiór z dworca we Włocławku, jak też z portów lotniczych w Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu.

Naszym celem jest poprawa samopoczucia naszych kuracjuszy, tak, aby odkryli oni na nowo radość życia w abstynencji – lecząc uzależnienie od alkoholu i narkotyków oraz w umiarkowaniu, jeśli chodzi o nałogowe korzystanie z komputera i Internetu, seksoholizm czy nałogowy hazard. Nasi podopieczni, przechodząc wielopoziomową, kompleksową terapię, stają się zupełnie innymi ludźmi. Utrwalamy efekty oraz kształtujemy i wzmacniamy pozytywne nawyki. Absolwenci Centrum Terapii OAZA otrzymują wsparcie przez rok po zakończeniu kuracji, w postaci opieki psychoterapeutycznej – sesje zapobiegania nawrotom gwarantują najwyższą skuteczność profesjonalnego odwyku.

Poznaj naszych terapeutów

Obejrzyj wywiad

zobacz film
Nasza kadra

Poznaj nas bliżej

Jolanta i Patrycjusz Manieccy

Współzałożyciele i właściciele ośrodka o niezbędnym wykształceniu w zakresie farmaceutycznym.

Iwona Rubacha – Obst

Iwona Rubacha – Obst jest certyfikowanym specjalistą Psychoterapii uzależnień nr. 1829.Kierownik Zespołu Terapeutycznego.

Jola Płotkowska

Ukończyła studium terapii uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie w zakresie specjalisty terapii uzależnień…

Iwona Kubik

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Od 35 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam SNP i studia podyplomowe w zakresie socjoterapii.

Hanna Mankiewicz

Specjalista Terapii Uzależnień. Nr certyfikatu 238. Psychoterapeuta terapii krótkoterminowej. Biegły sądowy w dziedzinie uzależnień.

Aneta Pilip

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie na wydziale medycznym. Specjalizację w zakresie psychiatrii ukończyła w Bydgoszczy.

dr. Anna Sawkiewicz

Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy na Wydziale Lekarskim. Specjalista psychiatra (specjalizacja w Klinice Psychiatrii w Bydgoszczy).

dr Jacek Buczyński

Studia medyczne ukończyłem w 1988 roku w Łodzi. W przeszłości pracowałem na oddziałach: anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii, ginekologii i chirurgii.

Ryszard Kubik

Marek Nowakowski

mgr Marek Nowakowski – terapeuta uzależnień, uczestniczył w szkoleniu Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii organizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Instytut Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie.

Tomasz Grochulski

Wykształcenie wyższe medyczne-licencjat pielęgniarstwa. Od pięciu lat praca w Stacji Pogotowia Ratunkowego

Paweł Kaniewski

Kierowca w Zespole Transportu Sanitarnego Ambutrans – „Oaza”

Zbigniew Wnukiewicz

Starszy Ratownik Medyczny z długoletnim stażem w ratownictwie medycznym

Aleksandra Sidwa

Dyplomowany Ratownik Medyczny. Odbyła staż w Wojewódzkim Szpitalu w Płocku, a także praktyki na Stacji Pogotowia Ratunkowego

Paweł Liedtke

Magister pielęgniarstwa z kilkuletnim doświadczeniem pracy w zawodzie….

Igor Brodowski

Kierowca w Zespole Transportu Sanitarnego Ambutrans – Oaza.

Kazimierz Pajor

Sanitariusz z 30-letnim doświadczeniem.

Bartłomiej Kosmalski

Ratownik Medyczny, ukończone studia licencjackie na Uniwersytecie Collegium Medicum w Bydgoszczy. Nr dyplomu 1800/1629/2013.

Emilia Kędzierska

Dyplomowana pielęgniarka z ponad 20 letnim stażem pracy w zawodzie. Ukończone wyższe studia o kierunku pielęgniarstwo i pedagogika.

Marzena Jezierska

Miła, pogodna i zawsze uśmiechnięta kucharka z wieloletnim doświadczeniem, przygotowująca z sercem smaczne i domowe posiłki.

Ola

Zawsze niepoprawna optymistka! W „Oazie” zajmuję się utrzymaniem czystości, jednocześnie umilając czas naszym pacjentom.

Katarzyna Ciechalska

Pracuje w ośrodku jako personel kuchni. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy gastronomicznej – przez 7 lat była szefową kuchni w domu weselnym…

Maciej Gliński

Kierownik zespołu medycznego Oaza. Ratownik medyczny w zespole wyjazdowym PRM (Państwowe Ratownictwo Medyczne) liczne kursy

Cezary

Jako dyplomowany ratownik medyczny, przez długie lata pracowałem w pogotowiu ratunkowym.

dr Krzysztof Liszcz

Doktor nauk medycznych, psychiatra, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej (1975) w Łodzi. W latach 1983 – 1996 współtwórca lecznictwa odwykowego

Rozmowa z terapeutami

i pracownikiem medycznym ośrodka OAZA

zobacz film
Wsparcie po terapii

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

Pomoc rodzicom pacjentów

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej

Partnerzy