Terapia od 8500 zł za MSC + 1 miesiąc gratis
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Terapia odwykowa od komputera – Dlaczego warto wysłać na nią uzależnione dziecko? 

Wysłanie dziecka na Terapie odwykową od komputera wielu rodzicom wydaje się zbędne. W dobie wszechobecnej elektroniki trudno im zrozumieć sam problem uzależnienia. Tymczasem dotyka ono coraz więcej młodych ludzi. Przez nałogowe granie w gry komputerowe bądź surfowanie w Internecie rujnują sobie zdrowie, relacje z rówieśnikami i szanse na dobrą edukację. Zanim skutki nałogu staną się niemożliwe do odwrócenia, warto skorzystać z szansy na wyleczenie dziecka, jaką daje 12-tygodniowa terapia odwykowa.

Prywatny Ośrodek Oaza dla młodzieży
Do Oazy przyjmujemy dzieci od 14 roku życia

Co wybrać? obóz wakacyjny czy profesjonalną 12-tygodniową terapię? Jak rozpoznać uzależnienie od komputera?

Komputer jest dzisiaj obecny niemal w każdym dziecięcym pokoju. Jest niezbędnym narzędziem do nauki od wczesnych lat szkolnych. Jednak najmłodsi wykorzystują go nie tylko do odrabiania lekcji. Używany jest także do komunikowania się z rówieśnikami, oglądania filmów, słuchania muzyki, grania w gry, czy po prostu surfowania po sieci.

Wirtualny świat daje dzieciom tak nieograniczone możliwości spędzania czasu, że staje się on dużo atrakcyjniejszy od świata rzeczywistego. I w tym momencie zwykle zaczyna się problem. Gdy dziecko, zamiast bawić się z rówieśnikami na podwórku, woli godzinami siedzieć przed ekranem komputera. Już taki objaw zwykle świadczy o nałogu u dziecka. Jednak oznaki uzależnienia od komputera mogą być zupełnie inne. Zaliczyć do nich można:

 • opuszczenie się w nauce,
 • zaniedbywanie domowych obowiązków,
 • zaniechanie spotkań i rozmów z bliskimi,
 • rezygnacja z dotychczasowych form spędzania czasu np. uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej,
 • zmienne nastroje – silne pobudzenie lub apatia,
 • ukrywanie rzeczywistego sposobu korzystania z komputera,
 • reagowanie agresją na próby ograniczenia dostępu do komputera.

Nałóg komputerowy u dzieci i młodzieży skutkuje z czasem całkowitą izolacją od świata zewnętrznego i utratą kontaktu z rzeczywistością. Przekłada się to na problemy w szkole i relacje społeczne. Niestety ma to negatywny wpływ także na zdrowie fizyczne. Dziecko może mieć coraz słabszą kondycję, zaburzenia odżywiania, problemy ze wzrokiem, układem krążenia itp. Długie przesiadywanie w jednej pozycji może również pogłębić wady postawy i powodować dolegliwości bólowe pleców.

Jak leczyć uzależnienie od komputera?

Jeśli opisane wyżej zachowania dotyczą Twojego dziecka, najwyższy czas zastanowić się, jak sobie poradzić z problemem. Na początku możesz spróbować rozmowy. Czasami pomagają wyraźnie określone limity korzystania z komputera – przy jednoczesnym zapewnieniu dziecku innych form spędzania czasu. Takie działania często przynoszą jedynie krótkotrwały efekt. Dlatego niezbędna okazuje się pomoc specjalisty. Profesjonalne leczenie uzależnień od komputera proponowane jest chociażby w Klinice Uzależnień Oaza, gdzie prowadzone są terapie indywidualne i grupowe, z których najskuteczniejszą okazuje się 12-tygodniowa terapia odwykowa.

Prywatny Ośrodek Oaza dla młodzieży

Terapia odwykowa od komputera – najskuteczniejsza forma terapii

Głównym celem odwyku organizowanego przez profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień jest odizolowanie dzieci od komputera, a także tabletów, czy smartfonów. Taki odwyk trwający nawet kilka tygodni wspierany jest przez terapię. Polega ona na wspólnym poszukiwaniu przyczyn uzależnienia oraz uczeniu radzenia sobie z problemami w inny sposób niż uciekanie w wirtualny świat. Istotną częścią terapii jest też uczenie na nowo relacji społecznych. Dzieje się to poprzez wspólne zabawy z rówieśnikami, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu czy inne aktywności wymagające bezpośrednich kontaktów z ludźmi.

Tradycyjna terapia, polegająca na uczestnictwie dziecka w spotkaniach z terapeutą, niestety nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Po powrocie do domu młody człowiek może ulec pokusie skorzystania z komputera lub choćby smartfona z dostępem do Internetu. Podczas obozu takiego ryzyka nie ma, a więc jest znacznie większa szansa na trwałe przywrócenie dziecka do realnego świata.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko skorzystało z takiego odwyku, skontaktuj się ze specjalistami Ośrodka Oaza, który zajmuje się organizowaniem takiej nowoczesnej formy terapii.


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |