Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Detoks

Detoks – odtrucie organizmu

Każda profesjonalna terapia odwykowa musi zaczynać się od odtrucia alkoholowego. Nie inaczej jest w naszym ośrodku OAZA.

Porozmawiajmy – Zadzwoń do nas

Detoks to mówiąc najkrócej, proces odtrucia organizmu po długotrwałym nadużywaniu alkoholu. Od strony technicznej zjawisko to polega na usunięciu z krwiobiegu człowieka szkodliwych substancji poprzez przetoczenie płynów. W trakcie odtruwania pacjentowi podawane są niezbędne leki i minerały, które przyczyniają się do likwidacji objawów odstawienia alkoholu.

Ponadto celem odtrucia i oczyszczenia z toksycznych substancji jest wzmocnienie organizmu oraz przygotowanie do właściwej terapii. Specjaliści zgodnie przyznają, że proces ten jest niezbędnym warunkiem udanej terapii alkoholowej.

Program działań w zakresie detoksu:

  • odtrucie fizyczne organizmu polega na uzupełnieniu odpowiednich płynów, witamin i mikroelementów,
  • odtrucie psychiczne polega na dobraniu odpowiedniej terapii psychofarmakologicznej.

Proces odtrucia alkoholowego jest generalnie bezpieczny dla zdrowia człowieka. Jednak dla zagwarantowania pełnego bezpieczeństwa naszych pacjentów, cały proces kompleksowego oczyszczania organizmu monitorowany jest przez personel medyczny.
 

Artykuły związane z detoksem na naszym blogu

Więcej artykułów można znaleźć na naszym blogu.Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-02-03 | Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019