Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Anonimowe leczenie alkoholizmuPrywatna klinika OAZA

Wiele osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak naprawdę boryka się z chorobą. Alkoholizm jest bardzo poważnym zaburzeniem wiążącym się z nadmiernym spożywaniem etanolu, które nieleczone w skrajnym przypadku może prowadzić nawet do zgonu. Podłożem choroby alkoholowej jest nie tylko fizyczny przymus picia, ale także czynniki psychiczne. Osobie uzależnionej z reguły bardzo trudno jest się przyznać do nałogu przed bliskimi oraz przed samym sobą. Nie jest łatwo podjąć specjalistyczne leczenie, zwłaszcza gdy do obaw o zdrowie bardzo często dochodzą kwestie związane z anonimowością.

Osoby, które zdecydują się odwiedzić Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu OAZA, mogą liczyć na profesjonalną opiekę terapeutyczną oraz pełną dyskrecję. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu pacjentom podjęcie decyzji o terapii przychodzi z ogromnym trudem. W przypadku choroby alkoholowej bardzo ważne jest jednak, aby jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego ośrodka leczenia uzależnień. Jest to szczególnie istotne w zaawansowanym stadium uzależnienia od alkoholu, gdyż, jak już wyżej wspomniano, nieustanne zaglądanie do kieliszka może prowadzić do stanu zagrożenia życia. Z nadużywaniem napojów wysokoprocentowych wiąże się także wiele chorób somatycznych takich jak np. udar mózgu, zaburzenia czucia głębokiego, stłuszczenie i marskość wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki czy rak przełyku.


Specjalista od leczenia alkoholizmu w rodzinie Patrycjusz-Maniecki

Nasz specjalista na temat anonimowego leczenia alkoholizmu

Pierwszym krokiem w kierunku uwolnienia się od destrukcyjnego nałogu i dokuczliwych objawów głodu jest wizyta w poradni leczenia uzależnień. Głównym celem oddziaływania terapeutycznego jest przywrócenie osobie zmagającej się z chorobą alkoholową równowagi psychicznej oraz zmotywowanie ją do trwania w abstynencji. Terapię zwykle poprzedza szczegółowy wywiad. Po spotkaniu z terapeutą osoba uzależniona sama decyduje o rozpoczęciu leczenia lub rezygnacji z niego. Alkoholicy, którzy biorą udział w konferencjach grupowych lub indywidualnych, rzadko żałują podjęcia tego kroku.

Jak pomóc uzależnionemu w stanie głodu alkoholowego?

Pierwszym etapem leczenia uzależnienia od alkoholu jest detoksykacja, która ma za zadanie usunięcie szkodliwych substancji z organizmu chorego. W celu zmniejszenia dokuczliwych objawów związanych z głodem alkoholowym podaje się glukozę, witaminy, minerały, a w razie potrzeby odpowiednie środki farmakologiczne. Ważnym elementem oddziaływań terapeutycznych są też spotkania z psychoterapeutą w specjalistycznej poradni. W ich trakcie osoba uzależniona odkrywa, kim naprawdę jest i jakiego spustoszenia w jej życiu dokonał alkohol.

Specjalista: Patrycjusz Maniecki

Rejestracja/rezerwacje pacjentów

Oddział terapeutyczny

542 33 70 70
– (stacjonarny)

530 18 70 70
– Jolanta

Główne telefony spółki

883 99 70 70
– Ambu Trans


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe

  Anonimowa terapia uwalniająca od nałogu

  Wiemy, jak ważna jest anonimowość podczas leczenia alkoholizmu. Dlatego jako prywatny ośrodek terapii:

  • nie wymagamy podawania szczegółowych danych osobowych, jeśli nie są niezbędne do wykonania usługi,

  • zapewniamy doświadczoną i odpowiednio przeszkoloną kadrę terapeutyczną, która jest zobowiązana do zachowania tajemnicy zawodowej,

  • współpracujemy wyłącznie ze specjalistami, którzy leczenie alkoholizmu realizują przy uwzględnieniu takich zasad jak poszanowanie praw drugiego człowieka, szacunek, wrażliwość oraz życzliwość,

  • dbamy o to, aby dostęp do dokumentacji medycznej mieli wyłącznie uprawnieni do tego celu pracownicy,

  • nie udzielamy żadnych informacji dotyczących przebiegu leczenia bez wyraźnej zgody pacjenta,

  • dokładamy starań, aby wszyscy pacjenci mający ze sobą kontakt podczas terapii w naszym ośrodku również przestrzegali zasad związanych z dyskrecją oraz nieujawnianiem danych osobowych,

  • zachęcamy do uczestnictwa w najbardziej rozpowszechnionym w Polsce ruchu samopomocy przeznaczonym dla osób zmagających się z chorobą alkoholową, czyli w spotkaniach odbywających się w ramach Wspólnot Anonimowych Alkoholików.

  Działając jako prywatna klinika leczenia nałogów, wszystkim pacjentom zapewniamy anonimowość. Nie jesteśmy związani z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie wymagamy żadnych skierowań lekarskich na udział w terapii. Dzięki temu prowadzone przez nas leczenie alkoholizmu jest w pełni anonimowe oraz poufne. Poza możliwością odbycia odwyku stacjonarnego oferujemy także profesjonalną opiekę ambulatoryjną. Wszystkim, którzy się do nas zgłoszą, gwarantujemy wszelkie niezbędne badania diagnostyczne, a w razie potrzeby także dostęp do potrzebnych środków farmakologicznych.

  Do naszej placówki zapraszamy po pomoc każdego, kto pragnie uwolnić się od nałogu, odzyskać spokój i nauczyć się żyć w trzeźwości. Poza tym, że prowadzimy anonimowe leczenie alkoholizmu, na co dzień pracujemy także z osobami uzależnionymi od narkotyków, leków, dopalaczy, hazardu, komputera oraz gier komputerowych. Wiemy, że dla osób dotkniętych powyższymi problemami jedynym najrozsądniejszym wyjściem jest wizyta w specjalistycznym miejscu, a takim bez wątpienia jest Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA.


  Skuteczne i dyskretne leczenia choroby alkoholowej

  Jako sprawdzony ośrodek leczenia od lat prowadzimy kompleksowe terapie destrukcyjnych nawyków. Terapię zazwyczaj rozpoczyna detoks alkoholowy, który pozwala na odtrucie organizmu i usunięcie z niego wszelkich szkodliwych dla zdrowia toksyn. Następnym krokiem jest właściwa terapia, która ma za zadanie wyeliminowanie zaburzeń towarzyszących nałogowi, rozwiązanie problemów, z którymi zmaga się pacjent oraz motywowanie do trwania w abstynencji. W działaniach tych pomaga wykwalifikowana kadra terapeutyczna, która jest zobowiązana do zachowania tajemnicy zawodowej. Każda osoba w naszym ośrodku jest traktowana indywidualnie oraz życzliwie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że każdy przypadek jest inny. Z tego względu za każdym razem staramy się dostosować sposób oraz czas trwania terapii do konkretnych potrzeb pacjenta.

  Anonimowe leczenie alkoholizmu prowadzone przez Klinikę OAZA przyczynia się do poprawy funkcjonowania alkoholików na wielu płaszczyznach. Osoby, które odbywają u nas specjalistyczną terapię, wracają do normalności, ucząc się na nowo żyć w społeczeństwie. Wykorzystując metodę behawioralno-poznawczą, pomagamy pacjentom zerwać ze zniekształconym przestrzeganiem rzeczywistości, przekazujemy rady na temat trwania w trzeźwości, a także wspieramy w wyrabianiu w sobie zupełnie nowych nawyków.


  nawroty-w-uzaleznieniach


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną