Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Jak rozpoznać uzależnienie od seksuMimo że uzależnienie od seksu jest zjawiskiem coraz powszechniejszym i obejmującym coraz większą grupę ludzi, niezwykle trudno jest jednoznacznie zdiagnozować, kto z nas posiada preferencje seksualne uznawane za powszechnie akceptowalne, a kogo można nazwać seksoholikiem. Granica między zachowaniami seksualnymi jest niewyraźna i niejednorodna, z uwagi na fakt, że seks już dawno stał się elementem kultury masowej i epatuje się nim zewsząd. Jednocześnie, w dalszym ciągu nie potrafimy swobodnie rozmawiać o seksie, swoich pragnieniach, obawach i fantazjach, czyniąc ze współżycia temat tabu. Niewyartykułowane problemy mogą się nawarstwiać, a ich skutkiem może być uzależnienie od seksu. Jak rozpoznać seksoholika? Co można zrobić, by pomóc uzależnionemu seksualnie? Czy ośrodek leczenia uzależnień stanowi szansę na wyjście z nałogu seksoholizmu? Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.


skutki-uzaleznienia-od-lekow

Seksoholizm – definicja

Czym właściwie jest seksoholizm? Dr Bohdan Woronowicz uzależnienie to definiuje jako stan psychiczny, którego cechą jest stały, wewnętrzny przymus i konieczność realizowania czynności seksualnych z osobami lub przedmiotami. Dodaje, iż zaspokajanie swoich pragnień może odbywać się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym i właśnie to stanowi jeden z najważniejszych aspektów powyższej definicji. Współcześnie, coraz częściej seks przybiera właśnie wymiar cyfrowy. Seks-czaty, aplikacje erotyczne czy wirtualny seks za pośrednictwem kamer internetowych, to nowe zagrożenia, przed którymi staje współczesna seksuologia.


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe

  6 objawów uzależnienia

  Niezależnie od tego, czy seksoholik zaspokaja swoje potrzeby w wymiarze realnym, czy wirtualnym, charakteryzuje się on typowymi dla osoby uzależnionej cechami. Cechy te mogą w każdym przypadku występować z różnym natężeniem, jednak zwyczajowo, wyróżnia się 6 wyznaczników, pozwalających rozpoznać, czy dana osoba jest uzależniona od seksu. Są to:

  • brak kontroli własnych zachowań,
  • ograniczenie lub rezygnacja innych doznań na rzecz seksu,
  • poczucie konieczności i przymusu,
  • chęć doznawania coraz mocniejszych bodźców,
  • zaniedbywanie obowiązków,
  • kontynuowanie zachowań mimo świadomości, że są one szkodliwe.

  Tak jak osoba uzależniona od alkoholu, narkotyków, czy hazardu, również seksoholik nie jest stanie kontrolować własnych zachowań. Poczucie przymusu w istocie nie ma nic wspólnego z autentyczną ochotą na seks i nie wiąże się z odczuwaniem przyjemności ze stosunku. Przytoczona wcześniej definicja dra Woronowicza łączy i spaja w sobie wszystkie 6 wyżej opisanych czynników, dlatego wydaje się być najbardziej kompletna spośród wszystkich, z jakimi możemy się spotkać w fachowej literaturze.


  Oaza – prywatny ośrodek odwykowy

  Szansą dla osób uzależnionych od seksu jest terapia odwykowa. W naszym ośrodku leczenia uzależnień Oaza oferujemy wsparcie oraz skuteczne leczenie osób cierpiących na uzależnienie od seksu. Jeśli rozpoznajesz u siebie lub swoich bliskich objawy, o których piszemy powyżej, skontaktuj się z nami. Nasi doświadczeni specjaliści wiedzą, jak pomagać ludziom z problemami, pozwalając im odzyskiwać kontrolę nad własnym życiem.


  tanoreksja


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną