Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Seksoholizm wśród kobietNa seksoholizm wśród kobiet należy patrzeć zupełnie inaczej niż w przypadku uzależnionych od seksu mężczyzn. Przede wszystkim dlatego, że kobiecy seksoholizm, ma zupełnie inne podstawy i przyczyny, inaczej się również objawia. Jest za to jednakowo groźny i ma równie destrukcyjny wpływ na życie uzależnionej kobiety oraz jej bliskich. Jak radzić sobie z coraz powszechniejszym zjawiskiem, jakim jest seksoholizm u kobiet? Z czego bierze się uzależnienie od seksu i jak je rozpoznać?


autosabotaz

Kobieta uzależniona od seksu – czyli jaka?

Stwierdzenie, że uzależniona od seksu kobieta poddawana jest znacznie większej presji niż mężczyzna-seksoholik, nie jest pozbawione prawdy. Już sam wydźwięk określeń, jakimi nazywa się seksoholiczki, jest jednoznacznie pejoratywny. „Łatwa”, „puszczalska”, „lafirynda” – to tylko najłagodniejsze z obelg, z jakimi codziennie spotykają się kobiety uzależnione od seksu. Cała reszta nie nadaje się do publikacji na tej stronie. Jednocześnie, mężczyzna-seksoholik, często nie tylko nie jest stygmatyzowany społecznie, ale nawet, w niektórych kręgach, wzbudza podziw. Czy zatem powinien dziwić nas fakt, że kobiety tak źle znoszą uzależnienie od seksu?


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe

  Przelotne znajomości – sposób na problemy?

  Liczby nie kłamią: 1/5 osób uzależnionych od seksu w naszym kraju to kobiety. Seksoholizm wśród kobiet może mieć bardzo różne przyczyny, co pokazuje, że nie istnieje jeden, określony typ „kobiety podatnej na uzależnienie od seksu”. Problem ten może dotyczyć kobiet zarówno z wykształceniem wyższym, jak i podstawowym, pochodzących z „dobrych domów” lub „trudnych rodzin”, zamożnych i biednych, bezrobotnych i zajmujących prestiżowe stanowiska. Wszystkie potrzebują pomocy i zasługują na wsparcie.

  Przyczyny seksoholizmu wśród kobiet mogą być rozmaite. Często, kontakty seksualne z przypadkowymi mężczyznami (lub kobietami), stanowią formę ucieczki od problemów, zmartwień, traum i trudnych przeżyć z dzieciństwa. Kobiety molestowane przez ojców, mężów czy pracodawców uciekają w wir przelotnych znajomości, maskując tym samym swój strach i brak gotowości do stworzenia dojrzałej, głębokiej relacji. Brak bliskości, chęć spróbowania czegoś nowego, poszukiwanie bardziej intensywnych doznań – to główne przyczyny seksoholizmu wśród kobiet, który może mieć poważne konsekwencje, zarówno społeczne, emocjonalne, jak i zdrowotne, zawodowe czy finansowe.


  Terapia odwykowa w ośrodku uzależnień

  Szansą dla kobiet, które pragną odzyskać zdolność do zawierania dojrzałych relacji, jest terapia odwykowa. Oaza to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, oferujący kompleksowe i profesjonalne wsparcie terapeutyczne dla kobiet uzależnionych od seksu. Do każdej z naszych pacjentek podchodzimy indywidualnie, dobierając optymalne formy leczenia, dzięki czemu pomogliśmy już tak wielu kobietom odkryć na nowo radość, jaką może dawać seks po wyjściu z uzależnienia. Możemy pomóc także Tobie.


  Profesjonalna terapia współuzależnienia w klinice Oaza


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną