Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Skutki uzależnienia od hazarduSkutki hazardu

Podobnie jak w przypadku alkoholizmu czy narkomanii, tak i skutki uzależnienia od hazardu są boleśnie odczuwane przez nałogowego gracza oraz osoby z jego bliskiego otoczenia. Dotykają one wszystkich aspektów życia – jego prywatnej oraz zawodowej strony. Uzależnienie od hazardu rozwija się stopniowo, aby z czasem nabrać tempa, całkowicie zawładnąć psychiką i negatywnie odbić się na stanie fizycznym stanie uzależnionego.


Jakie są najczęstsze objawy uzależnienia od hazardu?

Bolesne i poważne skutki uzależnienia od hazardu

Osoba uzależniona podporządkowuje całe swe dotychczasowe życie grze. Myśli wyłącznie o kolejnym rozdaniu kart, zakładach sportowych i skąd wziąć na to pieniądze. W związku z tym sprawy rodzinne i zawodowe przestają być istotne. Zapomina m.in. o obowiązkach domowych, potrzebach innych, co niszczy osobiste relacje – oparte coraz bardziej na kłamstwie i tym samym doprowadzając np. do rozwodu. Również służbowe i zawodowe powinności przestają mieć znaczenie, co często kończy się utratą pracy, a zatem źródła dochodów, z jakich większość była przeznaczana na grę. Aby zatem zdobyć niezbędne środki, nałogowy gracz bierze pożyczki, zaciąga długi itp. z myślą, że tego samego dnia odegra się, spłaci należności i coś jeszcze zostanie na kolejny zakład. Na tym etapie uzależnienie od hazardu może pchnąć na drogę niebędącą zgodną z prawem i zarazem niebezpieczną.

Z powyższych działań wynikają kolejne skutki uzależnienia od hazardu. Aby zapomnieć o problemach finansowych oraz znów poczuć przyjemność, jakiej nie daje już kontakt z innymi, hazardzista zaczyna grać jeszcze więcej. Może to trwać nawet kilka dni z rzędu, podczas których podstawowe potrzeby fizjologiczne, takie jak: spanie i jedzenie nie dochodzą do głosu. Siłą napędową są bowiem kolejne rozdania kart, pieniądze rzucane na stół. „Głód gry” jest ważniejszy od tego naturalnego, ale jego efektem stają się zaburzenia odżywiania. Z kolei skrajne stany i emocje odczuwane podczas gry – od pobudzenia, szczęścia po rozpacz, zniechęcenie, lęk, połączone z brakiem snu, powtarzającymi się bólami głowy oraz przyjmowanymi używkami (alkoholem i narkotykami) prowadzą do stanów depresyjnych. W zaawansowanym stadium choroby hazardowej człowiek uzależniony może mieć myśli samobójcze oraz podejmować próby odebrania sobie życia.


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe

  Gdzie leczyć uzależnienie od hazardu?

  Aby leczenie uzależnienia od hazardu przyniosło pozytywne efekty, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów. W patologicznej formie uzależnienia nałogowy gracz i jego bliscy powinni zdać się na wiedzę oraz doświadczenie psychoterapeutów, oraz zaangażować swe siły w proces zdrowienia.

  Klinika OAZA oferuje stacjonarne leczenie uzależnień od hazardu, które trwa ok. 6-8 tygodni w zależności od przypadku. Podejście terapeutów jest ściśle dopasowane do stanu, potrzeb i oczekiwań nałogowego hazardzisty. Przed rozpoczęciem terapii z rodziną pacjenta i nim samym przeprowadza się szczegółowy wywiad dotyczący m.in. jego podejścia do stosunków i spraw rodzinnych, zawodowych, finansowych, wielu innych aspektów życia, aby móc określić optymalną formę leczenia.  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną