Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Seksoholizm

Seksoholizm, czyli silne uzależnienie od seksu – profesjonalna, dyskretna pomoc.

Uzależnienie od seksu jest chorobą behawioralną, podobnie jak nałóg hazardu czy nadmiernego korzystania z Internetu. Tego typu uzależnienia są nie mniej brzemienne w skutkach niż te od substancji psychoaktywnych. Wyniszczają przy tym przede wszystkim sferę psychiczną, społeczną i moralną.

Porozmawiajmy – Zadzwoń do nas

Podczas gdy słowo „seksoholik” może kojarzyć się z dewiacją, wiele osób dotkniętych uzależnieniem, często nieświadomie, stosuje mechanizm wyparcia, wstydząc się przyznać przed samym sobą do zaistniałego problemu, jakim jest seksoholizm. Problem seksoholizmu może mieć niejedno imię – chorobliwy popęd seksualny zaspokajany na drodze nadmiernie częstej masturbacji, przelotne romanse o charakterze erotycznym czy też inicjowanie przypadkowych kontaktów w celu rozładowania erotycznego napięcia, w tym nałogowe uprawianie tzw. cyberseksu przed kamerką internetową. Tych kwestii nie można jednak bagatelizować, gdyż pogłębianie się nałogu seksoholizmu niesie za sobą dość dotkliwe skutki społeczne, a niekiedy i konsekwencje prawne. Uzależnienie od seksu, jak każde inne uzależnienie wymaga terapii.

Seksoholizm można podejrzewać przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej kilku objawów z zestawu pewnych symptomów, m.in. uzależnienia od pornografii, obsesyjnych fantazji erotycznych, które uniemożliwiają skupienie myśli na bieżącej aktywności np. zawodowej, czy też brak bliskości uczuciowej w kontaktach łóżkowych. Objawów jest znacznie więcej, chodzi między innymi o wspomniany już wcześniej mechanizm wyparcia problemu, jak i podporządkowanie swojego życia zaspokajaniu popędu, który wymknął się spod kontroli. Ostateczną diagnozę w przypadku seksoholizmu może postawić jedynie sztab specjalistów z zakresu psychologii klinicznej i terapii uzależnień. Na jej podstawie przeprowadzany jest swoisty detoks oraz wdrażana adekwatna terapia.

Więcej:

 

Artykuły związane z seksem na naszym blogu

Więcej artykułów można znaleźć na naszym blogu.Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-02-03 | Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019