Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Leczenie uzależnień, alkoholizmu, terapia, prywatny ośrodek – Katowice

Ośrodek leczenia uzależnień Katowice

W naszym ośrodku zlokalizowanym nieopodal Włocławka niesiemy fachową pomoc i wsparcie oraz zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień, przyjmując pacjentów z całej Polski, w tym między innymi z Katowic. Prowadzimy skuteczną terapię różnego rodzaju destrukcyjnych nałogów takich jak:

W sytuacji, gdy poszukujecie Państwo wsparcia w walce z nałogiem, nie mogliście lepiej trafić. Mamy wiele lat doświadczenia, jeżeli chodzi o skuteczne leczenie uzależnień zarówno w formie stacjonarnej, jak i ambulatoryjnej. Pomagamy pacjentom w odbudowaniu wiary w siebie i sprawiamy, że nabierają motywacji do dalszych działań.

Jak wygląda terapia alkoholowa w naszej placówce?

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza proponuje leczenie przy wykorzystaniu psychoterapii bazującej na modelu strategiczno-strukturalnym. Ten nurt nawiązuje do koncepcji, że uzależnienie jest zaburzeniem w funkcjonowaniu człowieka odmiennym od innych, np. emocjonalnych. Zadania terapeutyczne są szczegółowo określane podczas pracy i dotyczą między innymi takich tematów jak uznanie własnego uzależnienia i powstrzymanie się od picia, rozbrajanie mechanizmów uzależnienia, radzenie sobie z nawrotami oraz rozwiązywanie problemów osobistych.

Psychoterapia strategiczno-strukturalna uzależnienia opiera się na założeniach strategicznych dla poszczególnych tematów. Częścią programu terapii jest także wykorzystanie modelowania, które jest uznawane za jedną z najbardziej skutecznych metod uczenia społecznego.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie w Oazie?

Leczenie alkoholizmu, narkomanii, uzależnienia od hazardu czy każdego innego nałogu w naszej placówce bazuje nie tylko na psychoterapii opierającej się na modelu strategiczno-strukturalnej, ale także na terapii rodzinnej. Staramy się nieść wielopoziomową i kompleksową pomoc osobom uzależnionym, pomagając im budować poczucie kompetencji i własnej wartości, a także ułatwiając powrót do funkcjonowania w codziennej rzeczywistości.

Dojazd samochodem z Katowic  do naszego ośrodka leczenia uzależnień


Dojazd pociągiem z Katowic

 

Ośrodek leczenia uzależnień OAZA – Tel 721707070Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2018-05-17 | Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2021