Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Leczenie uzależnień, alkoholizmu, terapia, prywatny ośrodek – Łódź

Terapia alkoholowa – Łódź

Uzależnienie to problem, którego samodzielne rozwiązanie może okazać się niemożliwe. Życie z nim z czasem zamienia się w koszmar – nie tylko dla uzależnionego, ale także jego bliskich. Choć czasem wydawałoby się, że osoba spętana nałogiem nie ma szans na powrót do normalności, to wola walki i chęć zmiany mogą zdziałać cuda. Jednak leczenie alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień powinno odbywać się pod opieką specjalisty, który pomoże choremu odnaleźć najwłaściwszą drogę rozwiązania jego problemów i udzieli mu potrzebnego wsparcia.

Oaza to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych, ale też borykające się z innymi, rzadziej występującymi, a jednak równie niebezpiecznymi i wyniszczającymi nałogami, mogą podjąć skuteczne leczenie. W naszej poradni we Włocławku profesjonalną pomoc otrzymają pacjenci z całej Polski, w tym również z Łodzi.

Odwyk alkoholowy

Jako specjaliści zdajemy sobie sprawę, że uzależnienie jest problemem niezwykle złożonym, dlatego w naszym prywatnym ośrodku leczenia osoby chore traktowane są indywidualnie, a rodzaj terapii uzależnień dobierany do ich potrzeb. Aby jej efekty były jak najlepsze, a więc aby nie tylko pomogła doraźnie zwalczyć problemy natury psychicznej i somatycznej, ale także wykształciła w pacjencie dobre nawyki i zdolność utrzymania trwałej abstynencji.

W leczeniu uzależnień opieramy się na metodach strategiczno-strukturalnych, a sam jego proces dzielimy na cztery etapy. Pierwszy z nich zapoznaje pacjenta z zasadami terapii oraz wyjaśnia konieczność kluczowego dla jej efektywności utrzymania abstynencji. Bardzo istotne jest, by uzależniony przeanalizował swoją sytuację i zrozumiał mechanizmy psychologiczne nałogu, nad których zmianą będzie pracował w trakcie drugiego etapu. Faza trzecia ma na celu poprawę funkcjonowania pacjenta w różnych obszarach społecznych oraz rozwój umiejętności wspierających proces leczenia. W końcu ostatni etap to pomoc w budowie pozytywnego obrazu siebie i świata, a w razie potrzeby omówienie problemów osobistych.

Ukończona terapia uzależnień pozwala rozpocząć nowy rozdział w życiu i cieszyć się abstynencją.

 

 

 

Dojazd z Łodzi samochodem:

Dojazd z Łodzi Pociągiem:Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2018-05-17 | Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2019