Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Leczenie uzależnień, alkoholizmu, terapia, prywatny ośrodek – Płock

Nałogi stanowią problem wyniszczający zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym oraz uniemożliwiający prowadzenie normalnego, aktywnego trybu życia. Samodzielne zerwanie z nimi jest bardzo trudne, a niekiedy niemożliwe, dlatego tak ważne jest, by osoba cierpiąca nie wstydziła ani nie bała się prosić o pomoc. W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień prowadzimy terapie pozwalające chorym na powrót do zdrowia.

Odwyk alkoholowy – Płock

Osoba uzależniona od substancji psychoaktywnych otrzyma w naszej poradni kompleksową i wielopoziomową pomoc. Pierwszym etapem leczenia powinien być odwyk alkoholowy lub odtrucie organizmu pacjenta przez dłuższy czas przyjmującego narkotyki. Dopiero wtedy, przy utrzymywaniu całkowitej abstynencji, terapia uzależnień może być prowadzona i przynosić oczekiwane efekty.

Rozumiemy złożoność problemu, jakim jest uzależnienie, dlatego w naszej poradni terapia alkoholowa opiera się na metodach strategiczno-strukturalnych. Zależy nam na tym, by nieść pacjentom kompleksową pomoc w miarę postępowania leczenia uzależnień pozwalającą osiągnąć cel, jakim jest zdolność do trwałego, samodzielnego utrzymywania abstynencji. Bardzo duży nacisk kładziemy na rozwijanie umiejętności wspierających proces powrotu do zdrowia, a następnie przydatnych na co dzień. Nasi pacjenci uczą się nie tylko jak radzić sobie z nałogiem, ale także jak rozwiązywać problemy w życiu osobistym. Wierzymy w moc dobrych nawyków, dlatego staramy się je wypracowywać i utrwalać, by po zakończeniu terapii uzależnień, chory mógł się na nich podeprzeć.

Leczenie uzależnień

Oczywiście, aby leczenie alkoholizmu lub innego nałogu postępowało, potrzebna jest współpraca pacjenta ze specjalistą. Wiemy, jak istotne dla skuteczności terapii uzależnienia jest zaufanie chorego. Staramy się jak najlepiej zrozumieć problem, z jakim boryka się pacjent oraz pomóc go rozwiązać, odsłaniając przed osobą uzależnioną psychologiczne mechanizmy nałogu oraz proponując sposoby ich zmiany.


Dojazd samochodem z Płocka

Dojazd pociągiem z PłockaAutor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2018-05-17 | Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2019