Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Uzależnienie od hazardu w internecie

Obstawianie w sieci

Włączasz komputer, zakładasz konto, logujesz się i już jesteś w internetowym kasynie. Nie musisz zakładać smokingu, białej koszuli i wyjściowych butów. Wpuszczają Cię tam w każdym stroju. Ruletka, blackjack, bakart i inne gry czekają na to, abyś obstawił w nich wyniki…

Porozmawiajmy – Zadzwoń do nas

Internetowy hazard jest równie niebezpiecznym uzależnieniem jak ten, który uprawia się w tradycyjnych kasynach. Zaczyna się od okazjonalnego grywania, a z czasem chęć obstawiania wyników przeradza się w zachowanie nałogowe. Pojawia się typowy dla uzależnień głód, czyli silna, nieodparta chęć zagrania. Następnie przychodzi utrata kontroli – mimo obietnic i prób w zakresie ograniczenia nałogu, często się je łamie. Z czasem satysfakcja, ilość spędzanego na graniu czasu przestaje wystarczać. Rodzi się potrzeba zwiększania sesji i obstawianych stawek. Hazardzista przeżywa też zespół abstynencyjny – dopada go „kac moralny”, poczucie winy, wstydu, zmęczenie fizyczne, bezsenność, brak apetytu. Jednak, mimo iż wie, że hazard jest szkodliwy w skutkach, nie potrafi zwalczyć przymusu grania. Dochodzi do sytuacji, gdy pod nałóg podporządkowuje całe swoje życie.

Uzależnienie od hazardu internetowego można podzielić na 4 etapy:

  • fazę wygrywania,
  • fazę przegrywania,
  • fazę desperacji,
  • fazę utraty nadziei.

To w wielkim skrócie przechodzenie od radości z wygranej i obstawiania coraz wyższych wygranych po poważne trudności zdrowotne, rodzinne, finansowe, a nawet kłopoty z prawem i myśli samobójcze.

Jak pomóc w uzależnieniu od hazardu w Internecie?

Klinika Oaza specjalizuje się w różnych uzależnieniach – internetowy hazard jest jednym z nich. Spotkanie z psychoterapeutą i rozpoczęcie terapii to element odwyku od grania. Przyznanie się do swojej słabości i zmierzenie się z nią pod okiem specjalisty może pomóc w powrocie do życia bez tego uzależnienia. Leczenie w naszym ośrodku rozpoczyna się od wywiadu – zarówno z osobą, która ma problem z nałogiem, jak i z jej bliskimi. Po uzyskaniu podstawowych informacji zapada decyzja co do konkretnej formy terapii. Jak długo potrwa – uzależnione jest od tego, na jakim etapie problemu jest hazardzista i jak bardzo chce wyjść z nałogu. Jedną z najważniejszych rzeczy jest znalezienie podłoża uprawiania hazardu, jak również opracowanie dalszej strategii działania. Równie ważna jest zmiana myślenia osoby chorej.

Jeśli masz problem z uzależnieniem od internetowego hazardu lub dostrzegasz problem u Twojego bliskiego – zapraszamy na spotkanie z naszym specjalistą!
 

Artykuły związane z hazardem w internecie na naszym blogu

Więcej artykułów można znaleźć na naszym blogu.Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-02-03 | Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019