Terapia od 8500 zł za MSC + 1 miesiąc gratis
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Uzależnienie od hazardu w internecie



Obstawianie w sieci

Włączasz komputer, zakładasz konto, logujesz się i już jesteś w internetowym kasynie. Nie musisz zakładać smokingu, białej koszuli i wyjściowych butów. Wpuszczają Cię tam w każdym stroju. Ruletka, blackjack, bakart i inne gry czekają na to, abyś obstawił w nich wyniki…

Internetowy hazard jest równie niebezpiecznym uzależnieniem jak ten, który uprawia się w tradycyjnych kasynach. Zaczyna się od okazjonalnego grywania, a z czasem chęć obstawiania wyników przeradza się w zachowanie nałogowe. Pojawia się typowy dla uzależnień głód, czyli silna, nieodparta chęć zagrania. Następnie przychodzi utrata kontroli – mimo obietnic i prób w zakresie ograniczenia nałogu, często się je łamie. Z czasem satysfakcja, ilość spędzanego na graniu czasu przestaje wystarczać. Rodzi się potrzeba zwiększania sesji i obstawianych stawek. Hazardzista przeżywa też zespół abstynencyjny – dopada go „kac moralny”, poczucie winy, wstydu, zmęczenie fizyczne, bezsenność, brak apetytu. Jednak, mimo iż wie, że hazard jest szkodliwy w skutkach, nie potrafi zwalczyć przymusu grania. Dochodzi do sytuacji, gdy pod nałóg podporządkowuje całe swoje życie.

Uzależnienie od hazardu internetowego można podzielić na 4 etapy:

  • fazę wygrywania,
  • fazę przegrywania,
  • fazę desperacji,
  • fazę utraty nadziei.

To w wielkim skrócie przechodzenie od radości z wygranej i obstawiania coraz wyższych wygranych po poważne trudności zdrowotne, rodzinne, finansowe, a nawet kłopoty z prawem i myśli samobójcze.


odwyk-od-gier

Jak pomóc w uzależnieniu od hazardu w Internecie?

Klinika Oaza specjalizuje się w różnych uzależnieniach – internetowy hazard jest jednym z nich. Spotkanie z psychoterapeutą i rozpoczęcie terapii to element odwyku od grania. Przyznanie się do swojej słabości i zmierzenie się z nią pod okiem specjalisty może pomóc w powrocie do życia bez tego uzależnienia. Leczenie w naszym ośrodku rozpoczyna się od wywiadu – zarówno z osobą, która ma problem z nałogiem, jak i z jej bliskimi. Po uzyskaniu podstawowych informacji zapada decyzja co do konkretnej formy terapii. Jak długo potrwa – uzależnione jest od tego, na jakim etapie problemu jest hazardzista i jak bardzo chce wyjść z nałogu. Jedną z najważniejszych rzeczy jest znalezienie podłoża uprawiania hazardu, jak również opracowanie dalszej strategii działania. Równie ważna jest zmiana myślenia osoby chorej.

Jeśli masz problem z uzależnieniem od internetowego hazardu lub dostrzegasz problem u Twojego bliskiego – zapraszamy na spotkanie z naszym specjalistą!


    Skontaktuj się z Nami

    A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe


    Opinie Klientów

    Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


    Wojtek
    Gwiazdka z oceną

    Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


    Weronika
    Gwiazdka z oceną

    W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


    Kaya
    Gwiazdka z oceną

    Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


    Paweł
    Gwiazdka z oceną

    Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


    Zofia
    Gwiazdka z oceną

    Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


    Przemysław
    Gwiazdka z oceną

    Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


    Paweł
    Gwiazdka z oceną

    Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


    Mariola
    Gwiazdka z oceną

    Jak patologiczny hazard wpływa na myślenie i życie emocjonalne?

    Powszechnym problemem, który w dużym stopniu utrudnia podjęcie leczenia uzależnienia od hazardu, są różne zniekształcenia poznawcze. Nałogowiec ma zazwyczaj ogromny kłopot ze zrozumieniem negatywnych konsekwencji swojego stanu, ponieważ wszelkie niepowodzenia potrafi sobie doskonale wytłumaczyć i zracjonalizować. Z tego względu komunikacja z taką osobą jest dosyć trudna – wrażenie utrzymywania patologicznej sytuacji pod pełną kontrolą utrzymuje się u niej w zasadzie do ostatniego możliwego momentu, po którym długów nie da się już lekceważyć.

    Pojawiają się duże problemy w sferze emocjonalnej, które są ważnym sygnałem do podjęcia leczenia uzależnienia od hazardu. Osoba w nałogu przestaje sobie radzić z trudnymi i wymagającymi pewnej inicjatywy zdarzeniami. Jedynym sposobem rozładowania emocji staje się gra w kasynie. Prowadzi to do negatywnych konsekwencji w sferze społeczno-zawodowej i patologicznych zachowań takich jak większa impulsywność lub nawet agresja w reakcji na zasygnalizowanie problemu przez bliskich. W wielu wypadkach uzależniony zupełnie rezygnuje z dotychczasowych aspiracji, bo wygrana jest dla niego jedyną miarą szczęścia i satysfakcji życiowej.


    Jakie są najczęstsze objawy uzależnienia od hazardu?

    Jakie są najczęstsze objawy uzależnienia od hazardu?

    Niezwykle powszechnym nawykiem wśród nałogowców jest stawianie sobie różnych ograniczeń po dostrzeżeniu problemu. Osoba, która powinna rozważyć leczenie uzależnienia od patologicznego hazardu, decyduje się najpierw na podjęcie decyzji o ograniczeniu ilości pieniędzy przeznaczanych na grę lub zmniejszeniu liczby godzin spędzanych w wirtualnych kasynach. Takie obostrzenia zupełnie jednak nie działają, a negatywne konsekwencje kosztownego nałogu konsekwentnie zaczynają narastać.

    W wielu przypadkach patologiczny hazard powoduje spadek dotychczasowych zainteresowań, a także apatię w życiu codziennym. To bardzo dobry moment na podjęcie leczenia. Na pewnym etapie gra przestaje być bowiem tylko rozrywką, a staje się odskocznią od przykrej rzeczywistości, w której gromadzą się kolejne negatywne konsekwencje uzależnienia.


    Jakie mogą być negatywne konsekwencje uzależnienia od hazardu?

    W końcowej fazie nałogów zaczyna się już prawdziwa lawina problemów. Irracjonalna wiara w wielką wygraną powoduje zazwyczaj serię szczególnie bolesnych przegranych, po których nieuniknione jest popadnięcie w spiralę długów. Negatywne konsekwencje zaczynają się mnożyć. Patologiczny hazard zachęca do kłamstw, oszustw i kradzieży, a rezultatem tego wszystkiego jest skrajna izolacja od ludzi, a nawet próby samobójcze. Podjęcie leczenia uzależnienia jest nieodzowne na tym etapie.

    Oaza – profesjonalne leczenie uzależnienia od hazardu

    Jeśli zmagacie się Państwo z problemem uzależnienia od patologicznego hazardu, zachęcamy do podjęcia leczenia w naszym ośrodku Oaza. Mamy wieloletnie doświadczenie w zapewnianiu pacjentom kompleksowej pomocy przy wychodzeniu na prostą. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Państwu w wyzdrowieniu i ograniczeniu negatywnych konsekwencji nałogu.




    Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |