Bezpłatny miesiąc pobytu w Klinice! Zapytaj o Ofertę Specjalną! Skontaktuj się z nami!
785 105 555


Leczenie alkoholizmu – Terapia dla osób uzależnionychSkuteczne leczenie alkoholizmu

Alkoholizm jest problemem, który przekłada się na różne aspekty życia. Powoduje zaburzenia somatyczne, psychiczne i społeczne. Jest chorobą przewlekłą, w której ciężko wyznaczyć dokładny moment przekroczenia granicy między towarzyskim piciem a uzależnieniem, przypadkiem, którym powinni zająć się specjaliści. Samodzielne leczenie alkoholizmu jest raczej niemożliwe. Silna potrzeba zaspokojenia psychicznego i fizycznego głodu alkoholowego może zniweczyć nawet kilkudniową abstynencję.

Terapia alkoholowa – kluczem do sukcesu

Tymczasem prawidłowo zaplanowana terapia alkoholowa zwiększa szanse na wyjście z odpowiednio podbudowanym wnętrzem do tego, aby zmierzyć się z życiem w trzeźwości. Osoba, która trafia do ośrodka odwykowego, może być na różnym etapie choroby alkoholowej. Dla specjalistów od uzależnień nie ma to znaczenia – dla każdego pacjenta opracowywana jest indywidualna terapia alkoholowa. Jej celem jest przede wszystkim pokazanie alkoholikowi na czym polega uzależnienie, jakie są jego skutki i uświadomienie mu, że ma problem z nadużywaniem alkoholu.


Iwona Rubacha

Nasz specjalista na temat leczenia alkoholizmu

Alkohol spożywany sporadycznie i w rozsądnych ilościach nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Dla jednych oznacza radość i zabawę, dla innych staje się źródłem cierpienia i zniewolenia. Choroba alkoholowa rozwija się bardzo podstępnie i jest związana z dążeniem człowieka do poprawy własnego nastroju bez zmiany sytuacji, która spowodowała jego pogorszenie. Regularne dostarczanie używki do organizmu wywołuje wiele dotkliwych konsekwencji i prowadzi do uzależnienia, sprawiając, że osoba chora nie potrafi funkcjonować bez alkoholu.

Dlaczego alkoholik nie chce się zgłosić na leczenie uzależnienia?

Unikanie przez osoby uzależnione kontaktu ze specjalistami może wynikać z różnych powodów. U większości jest to spowodowane lękiem i obawą, że leczenie uzależnienia nie przyniesie żadnych skutków. Dodatkowo alkoholicy najczęściej nie postrzegają swojej sytuacji jako krytycznej i wymagającej natychmiastowej zmiany. Uprzedzenie do terapii może być związana z niechęcią wzięcia odpowiedzialności za własną przyszłość, a także z niewiedzą na temat tego, jakie istnieją metody leczenia alkoholizmu. Chorobę alkoholową można bowiem skutecznie leczyć nie tylko za pomocą wszywki alkoholowej.

Specjalista: Iwona Rubacha – Obst

Rejestracja/rezerwacje pacjentów

Oddział terapeutyczny

542 33 70 70
– (stacjonarny)

530 18 70 70
– Jolanta

Główne telefony spółki

883 99 70 70
– Ambu Trans


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe

  Budowanie podstaw do życia w trzeźwości

   

  Dalsza terapia alkoholowa polega głównie na tym, aby uczyć pacjenta asertywnych zachowań, które przydadzą mu się w sytuacjach, kiedy inni będą namawiać go do wypicia alkoholu. Ważne jest też nauczenie się rozpoznawania sygnałów, które świadczyć będą o tym, że choroba może powrócić lub powraca i radzić sobie z kryzysami, jakie się wówczas pojawią. Terapia alkoholowa z reguły trwa 18-24 miesiące. Jej czas zależy od tego, jak alkoholik jest przygotowany do zmierzenia się z nowym życiem. Ta gotowość jest bowiem bardzo indywidualną sprawą.

  Podczas terapii alkoholowej ważne jest zapewnienie pacjentowi nie tylko komfortowych warunków pobytu w klinice leczenia uzależnień, ale także przyjaznej, domowej, atmosfery i dyskrecji oraz poczucie bezpieczeństwa. Nad samopoczuciem pacjentów czuwa wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy w każdej chwili – lepszej i gorszej służą pomocą osobom uzależnionym.

  Aby terapia alkoholowa przyniosła oczekiwany efekt, ważne jest zaangażowanie najbliższych. Oprócz tego, że oni sami często również potrzebują pomocy w związku z zaistniałą sytuacją (osoby współuzależnione), to podczas spotkań z psychoterapeutami mogą dowiedzieć się, jak pomóc alkoholikowi.  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną

  Oaza – klinika leczenia uzależnienia od narkotyków

  Na czym w praktyce polega leczenie uzależnienia?

  Wiele osób trwa w przekonaniu, że główną koncepcją terapii jest nauka radzenia sobie z głodem. Prawdziwym sednem leczenia uzależnień jest jednak dokonanie gruntownej zmiany w kluczowych sferach życia, ponieważ osoba cierpiąca na chorobę alkoholową nie potrafi poprawnie regulować swoich emocji. Zdrowy człowiek radzi sobie z problemem poprzez znalezienie odpowiedniego rozwiązania – uzależnienie każe natomiast szukać wytchnienia od kłopotów w trunkach. Takie podejście skutkuje dalszym rozwojem alkoholizmu i koniecznością zmagania się z jego podstawowymi objawami.

  Rozwój inteligencji emocjonalnej ułatwia funkcjonowanie w społeczeństwie. Osoba po terapii potrafi lepiej kontrolować swój głód alkoholowy, ponieważ ma większą świadomość, że jest on rezultatem konkretnych braków lub zamiatania problemów pod dywan. Podstawowe objawy alkoholizmu doskwierają zazwyczaj w stanach, takich jak znudzenie, samotność, złość, smutek czy zmęczenie – osoby zdolne do analizy swojego stanu emocjonalnego potrafią jednak poradzić sobie wtedy z pokusą. Leczenie uzależnienia to wielowymiarowe wyzwanie, które wymaga przebudowania całego życia.


  Jak wygląda życie alkoholika po terapii?

  Osoba po zakończonej walce z chorobą alkoholową rozpoczyna konsekwentną odbudowę swojego życia. Uczy się dostrzegania i zaspokajania swoich potrzeb, a także wykształca nowe zainteresowania. Podstawowe objawy alkoholizmu nie przeszkadzają już w skupieniu się, a głód na co dzień jest znacznie mniej odczuwalny. Alkoholikowi może jednak towarzyszyć pewien niepokój w życiu codziennym i obawa przed powrotem do nałogu. W związku z tym każdy pacjent ośrodka Oaza ma zapewnione roczne wsparcie po zakończeniu leczenia uzależnienia.

  Ważną częścią życia po terapii jest odbudowa zaniedbanych relacji społecznych z rodziną i przyjaciółmi. Osoba mająca za sobą epizod związany z leczeniem alkoholizmu potrzebuje pomocy innych, a przy tym sama odczuwa chęć naprawy zniszczonych wcześniej przez chorobę znajomości. Głód i inne podstawowe objawy uzależnienia nie sabotują już relacji międzyludzkich.


  Czy chorobę alkoholową da się wyleczyć całkowicie?

  Przejście przez pełen proces leczenia uzależnienia daje choremu szansę na ułożenie życia na nowo. Fizyczne odtrucie sprawia, że głód alkoholowy nie jest już tak przytłaczający, a psychicznie alkoholik znacznie lepiej rozumie, jaka jest koncepcja alkoholizmu i sprawniej kontroluje przeżycia emocjonalne. Kategorycznie nie zmienia to jednak faktu, że choroby nie da się pozbyć na zawsze – nawet najmniejszy kieliszek jest w stanie na nowo pobudzić podstawowe objawy, w związku z czym abstynencja jest konieczna przez resztę życia.

  Oaza – profesjonalna klinika zajmująca się leczeniem alkoholizmu

  Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia przy zmaganiu się z alkoholizmem, ośrodek Oaza jest do dyspozycji w każdej chwili. Oferujemy profesjonalną pomoc w walce z podstawowymi objawami uzależnienia, takimi jak głód, a także terapię, na której można poznać pełną koncepcję tej choroby i sposobu jej leczenia. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.


  autosabotaz


  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |