W związku z trudną sytuacją gospodarczo-społeczną związaną z epidemią COVID19, wychodzimy naprzeciw osobą potrzebującym pomocy. Osobom, które są zainteresowane leczeniem i walką z nałogiem oferujemy dodatkowy miesiąc leczenia gratis! Szczegółowych informacji dotyczących promocji i oferty udzielamy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu!

Odwyk alkoholowy, czyli jak pozbyć się nałogu

Trudno jednoznacznie określić, kiedy zaczyna się alkoholizm, ustalić moment, gdy straciło się kontrolę nad jego spożywaniem – ilością, częstotliwością. Długotrwałe nadużywanie alkoholu prowadzi do rozwoju choroby alkoholowej. Nieustanne sięganie po mocniejsze trunki rodzi konsekwencje zdrowotne, społeczne i inne. Odwyk alkoholowy to w zdecydowanej większości przypadków jedyny sposób na to, aby rozstać się z nałogiem. Część osób podejmuje świadomie decyzje o tym, aby rozpocząć leczenie, inne trafiają na odwyk alkoholowy przez przymus, a pozostali – gdy z powodu nadużywanego przez nich alkoholu dochodzi do wypadku lub innej tragedii życiowej. Nieważne jednak, czy będzie to impuls, czy też przemyślana decyzja. Odwyk alkoholowy staje się szansą na to, aby rozpocząć inne życie. To forma terapii, która składa się z różnych etapów.

Zadzwoń i zapytaj o terapię w prywatnym ośrodku Oaza

Uświadomić sobie problem

Odwyk alkoholowy to przede wszystkim uświadomienie sobie skali problemu jakim jest alkoholizm i własnej bezsilności wobec nałogu. Koniec z oszukiwaniem się, że nie jest się alkoholikiem i panuje się nad swoim życiem. Koniec z szukaniem winnych i przyczyn tego stanu rzeczy – trzeba się zmierzyć ze skutkami wielu miesięcy czy lat nadużywania alkoholu. Jego odstawienie jest trudnym procesem w życiu. Wymaga bowiem wielkiego zaangażowania ze strony alkoholika, jak i jego najbliższych. Bardzo pomocne jest skorzystanie z pomocy specjalistów w zakresie uzależnień. Tylko konsekwentne dążenie do trzeźwości może przynieść zamierzony efekt.

Oczyszczanie organizmu i umysłu

Odwyk alkoholowy to proces, podczas którego oczyszcza się stopniowo organizm ze szkodliwych substancji. Nadużywanie alkoholu zaburza bowiem prawidłową fizjologię oraz procesy chemiczne w mózgu. Przerwanie alkoholowego ciągu, detoks i złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego to początek drogi do trzeźwości. Pod stałą opieką medyczną i psychoterapeutyczną łatwiej jest poradzić sobie z problemem uzależnienia od alkoholu. Odwyk alkoholowy pozwala powoli wrócić do pełnej sprawności psychicznej, podjąć decyzję o leczeniu, a po jego zakończeniu – na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Profesjonalny terapia

Prowadzona przez nas klinika OAZA to miejsce, gdzie odbywa się profesjonalna terapia uzależnień pod pełną opiekę lekarską oraz psychologiczną. Panuje tu też domowa atmosfera, a prawa każdego pacjenta są szanowane. Można też liczyć na pełną dyskrecję i zaufanie. W ramach odwyku alkoholowego organizowane są np. treningi relaksacyjne, ćwiczenia zachowań abstynenckich. To również okazja, aby poznać doświadczenia innych trzeźwych alkoholików. Cel jest jeden – przekonać każdą osobę uzależnioną do tego, że codzienność bez alkoholu jest możliwa! Znalezienie motywacji, rozwój duchowy, poszukiwanie nowych zainteresowań pomagają zupełnie inaczej spojrzeć na to co było, a co może się jeszcze wydarzyć na nowej drodze życia.

Zapraszamy na odwyk alkoholowy do kliniki odwykowej OAZA! Nasza doświadczona, przyjazna i wykwalifikowana kadra, stosując różne metody leczenia, pomaga pacjentom na każdym etapie walki z alkoholizmem. Gwarantujemy skuteczne techniki wsparcia osobom, które tego potrzebują.

Więcej:

 

Artykuły o alkoholizmie na naszym blogu

Więcej artykułów można znaleźć na naszym blogu

 Autor: Zespół Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 | Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2019