Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

Uzależnienie od narkotyków

Leczenie narkomanii – uzależnienia od narkotyków

Substancje zmieniające świadomość, czy też środki psychoaktywne, zwane powszechnie narkotykami działają destrukcyjnie na centralny układ nerwowy oraz, zażywane choćby kilkukrotnie, powodują uzależnienie psychiczne, a część z nich, szczególnie kokaina oraz substancje z grupy opiatów i opioidów (m. in. heroina oraz morfina), prowadzi do groźnego w skutkach uzależnienia fizycznego.

Porozmawiajmy – Zadzwoń do nas

Problemy zdrowotne związane z długotrwałym przyjmowaniem takich substancji to ogólne wyniszczenie organizmu, jak i uszkodzenia w obrębie poszczególnych organów wewnętrznych – ucierpieć mogą nerki, wątroba, trzustka, serce, a nierzadko także mózg, co w tym ostatnim przypadku skutkuje znacznym pogorszeniem funkcji poznawczych, czy też większą podatnością na problemy natury psychicznej. Wśród dolegliwości somatycznych można wyróżnić ogólny spadek odporności, jak i utratę wydolności poszczególnych organów wewnętrznych.

Skuteczne leczenie narkomanii to proces obejmujący jednocześnie kilka sfer: fizyczną, duchową, moralną i społeczną. Pierwszym z etapów odwyku jest kompleksowe odtrucie organizmu z toksycznych substancji oraz przywrócenie utraconej wcześniej równowagi biologicznej, celem przygotowania pacjenta do pracy w ramach terapii psychologicznej. Detoks w Ośrodku OAZA nadzorowany jest przez doświadczonych lekarzy oraz pozostały personel medyczny. Posiadamy wszelką niezbędną aparaturę medyczną oraz bezpośredni dostęp do diagnostyki laboratoryjnej, co pozwala na dokładne, kompleksowe monitorowanie stanu zdrowia naszych podopiecznych, a co za tym idzie, szybszy powrót naszych kuracjuszy do lepszej formy psychofizycznej. Do dyspozycji pacjentów ośrodka oddajemy saunę na podczerwień, organizując im także możliwość dojazdu na basen, siłownię, fitness, do jaskini solnej i SPA oraz na zabiegi z bogatej oferty leczniczej znajdującego się nieopodal sanatorium uzdrowiskowego.

Skuteczne, kompleksowe leczenie uzależnienia od narkotyków podczas pobytu stacjonarnego w Klinice OAZA to zarówno wspomagany farmakologicznie odwyk narkotykowy, jak i rzetelnej, pogłębionej psychoterapii indywidualnej, udziale w grupie oraz wielu form oddziaływania terapeutyczno-relaksacyjnego. Aby zoptymalizować proces zdrowienia, dobieramy metody terapii indywidualnie do każdego z jej uczestników. Dołożymy wszelkich starań, aby Państwo lub Państwa bliscy, mogli podjąć aktywną, skuteczną walkę z nałogiem w komfortowych warunkach, w atmosferze zrozumienia i z zachowaniem dyskrecji.

Więcej:

 

Artykuły o narkotykach na naszym blogu

Więcej artykułów można znaleźć na naszym blogu.

 Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-02-03 | Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019