Terapia od 8500 zł za MSC + 1 miesiąc gratis
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Odwyk narkotykowyDetox narkotykowy – uniezależnienie fizyczne

Narkotyki uzależniają psychicznie i fizycznie. To ostatnie to m.in. wzrost tolerancji na środki odurzające. Oznacza to, że osoba je zażywająca w miarę upływu czasu zwiększa dawkę, aby osiągnąć taki sam efekt „odjazdu”, jaki wcześniej możliwy był przy mniejszej ilości substancji. Innym przykładem fizycznej zależności jest zespół abstynencyjny. To szereg objawów, które pojawiają się w momencie zmniejszenia dawki narkotyków lub ich odstawienia. Wówczas osoba uzależniona odczuwać może m.in.:

 • drażliwość,
 • niepokój,
 • dreszcze,
 • drżenie kończyn,
 • bóle całego ciała,
 • skurcze mięśniowe,
 • nudności,
 • nadmierne pocenie się.

Nierzadko też pojawiają się zaburzenia świadomości, majaczenie, biegunka, wymioty i wiele innych przykrych dolegliwości.

Detox narkotykowy to działania, jakie podejmuje się, aby wszystkie te objawy maksymalnie zredukować. W ośrodku leczenia narkomanii OAZA skupiamy się na tym, aby w jak najbardziej komfortowych dla pacjenta warunkach zmniejszyć poczucie konieczności ponownego spożycia substancji psychoaktywnych. Podawanie mu leków objawowych umożliwia przetrwanie tego trudnego okresu. Odwyk narkotyczny to m.in. proces oczyszczania organizmu z toksyn, które nagromadziły się w wyniku długotrwałego przyjmowania środków odurzających.


diagnostyka-detoks-alkoholowy

Odwyk narkotykowy – decyzją, która może zmienić Twoje życie

Narkotyki zaburzają racjonalne myślenie, silnie uzależniają, zmieniają wiele dotychczasowych nawyków. Ich zażywaniu towarzyszy częsta zmiana nastrojów. Odwyk narkotykowy to jedna z poważniejszych decyzji w życiu osoby uzależnionej od środków odurzających. Podjęcie tego wyzwania oraz kolejnego etapu, jakim jest terapia, oznacza zrobienie pierwszego kroku w kierunku wolności.


  Skontaktuj się z Nami

  A dostaniesz odpowiedź najszybciej jak to jest możliwe

  Ośrodek leczenia uzależnień narkotykowych – Profesjonalna opieka lekarska

  Zanim jednak lekarze podejmą działania związane z detoksyzacją, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem. Ma on na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań oraz problemów zdrowotnych, które trzeba następnie uwzględnić w dalszym leczeniu. Wśród podstawowych badań znajduje się m.in. morfologia krwi, badanie moczu, EKG. Ocenia się również stan podstawowych narządów i układów pacjenta. Oprócz tego diagnozuje się stopień uzależnienia. Ważna jest także ocena psychologiczna oraz neuropsychologiczna. Dopiero mając taki właśnie komplet badań, można przystąpić do detoxu narkotycznego. Składa się takich z etapów, jak:

  • oczyszczenie organizmu z toksyn – poprzez podawanie płynów i leków nawadniających oraz witamin (głównie z grupy B), mających na celu poprawę gospodarki wodno-elektrolitowej i ogólnego samopoczucia fizycznego,
  • leczenie farmakologiczne w celu zmniejszenia dolegliwości psychicznych,
  • profesjonalna opieka terapeutyczna, która ma pomóc pacjentowi w podjęciu decyzji o dalszym leczeniu się z uzależnienia.

  Podczas detoxu narkotykowego przeprowadza się szereg procedur medycznych, aby zminimalizować zaburzenia w organizmie, wywołane nagłym odstawieniem środków odurzających. Dlatego odtrucie powinno być przeprowadzone pod ścisłą kontrolą specjalistów. Tylko oni będą wiedzieć jak reagować na wypadek wystąpienia ewentualnych powikłań i jak długo w czasie powinna zostać rozłożona detoksyzacja.


  Terapia – kolejny krok w odwyku narkotykowym

  Specjalistyczne leczenie uzależnień od narkotyków to domena ośrodków odwykowych takich jak nasz. OAZA to miejsce, gdzie nie tylko przeprowadzamy kompleksowe odtrucie organizmu, ale również gwarantujemy pacjentom komfortowe warunki do dalszego wyzwalania się z nałogu. Przez całą dobę sztab lekarzy i pielęgniarek zapewnia stałą opiekę lekarską, dzięki czemu detox narkotykowy realizowany jest w sposób bezpieczny i skuteczny dla pacjenta. Do tego jeszcze osoba uzależniona może korzystać z pomocy terapeuty, które zadaniem jest motywowanie oraz wspieranie w decyzji o tym, aby kontynuować odwyk narkotykowy.  Zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień narkotykowych.


  Dlaczego warto chodzić na terapie grupowe lub indywidualne?


  Opinie Klientów

  Profesjonalna kadra dbała o mój stan 24 godzina dobę mimo bardzo ciężkich początków nigdy nie byłem...


  Wojtek
  Gwiazdka z oceną

  Polecam bardzo! Dzięki oazie odzyskałam życie. Świetni terapeuci, terapia bardzo skuteczna dla ludzi...


  Weronika
  Gwiazdka z oceną

  W leczeniu alkoholizmu i ostatecznej wygranej z nim walce pomogła mi Oaza, terapia sprawiła, że stanęłam...


  Kaya
  Gwiazdka z oceną

  Dla mnie to co pozwoliła mi zrozumieć Oaza wraz z tym co mi przekazała do walki z moją choroba czyli...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Z całego serca dziękuję właścicielom ośrodka Oaza oraz jego pracownikom. Profesjonalne podejście ze...


  Zofia
  Gwiazdka z oceną

  Dzięki przede wszystkim wiedzy przekazywanej przez kadrę terapeutyczna, która swoją troską oraz...


  Przemysław
  Gwiazdka z oceną

  Ja kierowałem się opiniami przy wyborze tego ośrodka i nie żałuję. Ukończyłem terapię kilka miesięcy...


  Paweł
  Gwiazdka z oceną

  Uważamy, że terapeuci pokazali mu, jak może wyglądać normalne, trzeźwe życie. I przede wszystkim...


  Mariola
  Gwiazdka z oceną  Autor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2017-03-17 |