Klinika Ośrodek Oaza jest placówką medyczną, w której program terapeutyczny spełnia zarówno standardy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego przyjmujemy naszych pacjentów na okres minimum od 8 do 12 tygodni.

Ośrodek zatrudni certyfikowanego lub w trakcie certyfikacji terapeutę.

I wreszcie stało się!

I wreszcie stało się!
Rozbudowa Ośrodka „Oaza”
Nowe skrzydło Kliniki w budowie

W czasach nowoczesnych należy poszukiwać nowoczesnych działań i rozwiązań, dlatego postaraliśmy się o to, by prywatny ośrodek leczenia uzależnień  – klinika „Oaza”, wzbogaciła się o nowe skrzydło mieszkalno-dydaktyczne.

 

Dynamika życia i rozwoju człowieka XXI wieku, pokazuje jak dalece niedoskonałe są systemy, w ramach których wspomagany jest Jego rozwój. Stale rosnąca konieczność poznawania ludzkiej osobowości, nie pozwala na wyrywkowe zajmowanie się poszczególnymi jej zaburzeniami. Podmiotem jest cały człowiek. Właśnie dlatego i na podstawie doświadczeń wynikających z pracy z osobami uzależnionymi, postanowiliśmy rozszerzyć naszą bazę pomocową i sprawić, aby nasza wsparcie jeszcze bardziej wyróżniało się na tle tych, oferowanych przez inne prywatne ośrodki leczenia uzależnień.

 

Dogłębna analiza specyfiki uzależnienia i towarzyszących mu zaburzeń w obszarze zachowań i popędów, relacji i związków, a także zmian związanych z traumą (hazard, seksoholizm, incydenty depresyjne, Zespół Stresu Pourazowego, wypalenie zawodowe, zaburzenia odżywiania), dowodzi że zajmowanie się pojedynczymi objawami, powyjmowanymi z kontekstu całości człowieka, bywa mało celowe.

Ośrodek Terapii Uzależnień „Oaza” postanowił rozbudować klinikę w oparciu o własne doświadczenia Zespołu Terapeutycznego, poparte w/w analizą oraz zaproponować wszystko to, co nowoczesne prywatne ośrodki odwykowe pownni gwarantować.
W tym właśnie celu powstało nowe skrzydło Ośrodka, którego kierownictwo objął jeden z najlepszych i najbardziej cenionych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce – certyfikowany specjalista terapii uzależnień mgr Robert Banasiewicz. Jest on w dużej mierze pomysłodawcą i inicjatorem nowego oddziału. „Od dawna to czułem, teraz mnie stać na to by o tym mówić. Uzależnienie powstaje na bazie braków, rozwija się w nadmiarowość. To co wymyka się poza normy które ustalamy jako społeczeństwo, grupa, czy ja sam, zwykliśmy nazywać chorobą i postanawiamy to leczyć. To leczenie najczęściej polega na „zabraniu” czegoś. A przecież to czego mam więcej może stanowić o mojej specyfice, innej wrażliwości. Dlatego najpierw muszę to przyjąć, by coś z tym zrobić. Ja Cały Człowiek,biorę Moje Życie. Z moją własną tożsamością”

 

Na początku przewidziane jest utworzenie 6 do 8 miejsc przeznaczonych dla osób z diagnozą depresji, PTSD (Zespół Stresu Pourazowego), oraz Zespołem Wypalenia Zawodowego. Wierzymy, że tego typu diagnozy nie muszą skończyć się utratą pracy, zawałem serca, wylewem, zmianą partnera czy wejściem

w obszar łagodzenia stresu alkoholem, narkotykami czy lekami. Wiemy, że czasami wystarczy inne spojrzenie na siebie, praca w procesie z terapeutą, psychologiem, a także psychiatrą, co na szczęście przestaje być tematem tabu i rzeczą wstydliwą. Daje to niespodziewanie dobre efekty w poszukiwaniu sensu życia, budząc jednocześnie nadzieję, że zmiana jest możliwa i, że to pacjent-klient może tej zmiany dokonać, tym samym utrwalając nową jakość swojego życia.

Odział zamierzamy objąć całodobową opieką medyczną wykonywaną przez pielęgniarki oraz ratowników medycznych, dyżury lekarzy psychiatrów (częstotliwość w zależności od potrzeb) oraz stały, 24h dostęp do psychoterapeutów.

Wierzymy, że czas spędzony pod opieką profesjonalistów, z dala od miejskiego zgiełku, w bardzo urokliwym, sielskim miejscu nad jeziorem, może uratować niejedno życie. A już na pewno nieco je zmieni i przewartościuje.

Pozdrawiamy i do zobaczenia

Ośrodek Oaza – prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu i innych uzależnieńAutor: Kadra Oaza | Opublikowano: 2014-05-17 | Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2017